Platini Ukrayna'yı uyardı

EURO 2012'nin ev sahiplerinden Ukrayna'da, stat inşaatlarının yavaş ilerlemesi, UEFA Başkanı Michel Platini'yi kızdırdı.

29.03.2010 - 20:23

UEFA Başkanı Michel Platini, 2012 Avrupa Şampiyonası'na Polonya ile ortaklaşa ev sahipliği yapacak Ukrayna'yı, söz verdiği stat inşaatlarını hızlandırması konusunda uyardı.

Polonya'nın 2012 hazırlıklarını, taahhüt ettiği takvime bağlı olarak sürdürürken, Ukrayna'nın başkent Kiev'deki 63 bin seyirci kapasiteli Olimpiyat Stadyumu ile Lviv kentindeki 30 bin kişilik stadyum inşaatlarının yavaş ilerlemesinden endişe duyduğunu belirten Platini, stadyumların yetişmemesi halinde Ukrayna'nın 2012 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmayacağı uyarısında bulundu.

''Endişeliyim çünkü bir ülkeye güvendik'' diyen Platini, Ukrayna'nın devre dışı kalması halinde, ''B planlarının olmadığını'' belirtti.

2012 Avrupa Şampiyonası'nda Ukrayna'da, şampiyona finaline ev sahipliği yapacak Kiev Olimpiyat Stadyumu'nun yanı sıra Lviv, Donetsk ve Kharkiv stadyumlarının da kullanılması öngörülüyor. Şampiyonaya Polonya ise Varşova, Gdansk, Poznan ve Wroclaw stadyumlarıyla ev sahipliği yapacak. Ukrayna'daki stadyumların yetişmemesi halinde UEFA'nın Polonya'ya yakınlığı nedeniyle muhtemelen Almanya'yı ikinci ev sahibi ülke ilan edebileceği spekülasyonları yapılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...