Platini'den ilginç öneri

UEFA Başkanı Michel Platini, Dünya Kupası'nın 32 yerine 40 takımla düzenlenebileceğini dile getirdi. Platini, ilerleyen dönemde Dünya Kupası'nın formatında böyle bir değişikliğin futbola yarar sağlayacağı görüşünü savundu.

Ntvspor 28.10.2013 - 11:16

Platini'den ilginç öneri

UEFA başkanlığına geldiği günden bu yana Avrupa futbolunda yaptığı köklü değişikliklerle dikkat çeken Michel Platini, Dünya Kupası'nın daha çok takımla düzenlenmesi konusunda FIFA'ya ilginç bir öneride bulundu.

İngiliz "The Times" gazetesine açıklamalarda bulunan Platini, kupanın 32 yerine 40 takımla düzenlenebileceğini dile getirdi.

FIFA Başkanı Sepp Blatter'in geçtiğimiz günlerde yaptığı; "Dünya Kupası'nda daha çok Afrika ve Asya takımı görmek istiyorum" şeklindeki ifadelerini değerlendiren Platini, turnuvaya Avrupa'dan katılacak takım sayısını düşürmek yerine Dünya Kupası'nın 40 takımla düzenlenmesinin daha iyi bir fikir olduğunu belirtti.

Michel Platini, Dünya Kupası'nın 40 takımla düzenlenmesi halinde mevcut 32 katılımcı ekibe ek olarak; Afrika, Asya ve Amerika kıtalarından iki, Okyanusya ve Avrupa kıtalarından birer takımın daha turnuvada yer alabileceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...