Play-off'a son bilet son haftaya kaldı! İşte olasılıklar...

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde play-off’lara son bileti kimin alacağı son hafta maçları ile belirlenecek.

Ntvspor 10.05.2017 - 20:56

Play-off'a son bilet son haftaya kaldı! İşte olasılıklar...

BSL'de 29. Hafta maçları sonunda Gaziantep Basketbol play-off'lara kalmayı garantiledi. Play-off'ların son takımı ise ya Pınar Karşıyaka ya da TOFAŞ olacak.

Gaziantep Basketbol son haftada İstanbul Büyükşehir Belediye’ye yenilse bile TOFAŞ ve Pınar Karşıyaka'ya ikili ve üçlü averajlarda üstün olduğu için ilk sekiz içinde yer alacak. Ancak Gaziantep'in İBB'ye yenilmesi ve Pınar Karşıyaka'nın TOFAŞ'ı yenmesi durumunda Pınar Karşıyaka'ya geçilerek sezonu sekizinci sırada tamamlayacak.

Pınar Karşıyaka ise TOFAŞ'ı mağlup ederse ligi Gaziantep'ın kaybetmesi durumunda yedinci, Gaziantep'in kazanması durumunda sekizinci bitırecek. Gaziantep kazanır, TOFAŞ da Pınar Karşıyaka'yı yenerse üçlü averaj bozulacak.

Bu durumda üçlü averajda üçüncü sırada bulunan TOFAŞ ile Pınar Karşıyaka ligi aynı puanda tamamlayacak. İlk maçı Pınar Karşıyaka 6 sayı farkla 86-80 kazandığı için 5 sayıya kadar yenilgilerde Pınar Karşıyaka play-off'lara kalacak. Genel averaj TOFAŞ’ta olduğu için 6 sayı ve üstündekı TOFAŞ galibıyetlerinde ıse Bursa ekibi sekizınci sırayı alacak.

Sayfa Yükleniyor...