Podolski gelmek istiyor

Bundesliga ekibi Köln'ün bırakmak istemediği Podolski, ayrılmak ve Galatasaray’a gelmek istediğini kulübüne söyledi. FC Köln yetkilileri ise, ‘Kontratını tamamlamasını istiyoruz’ diyor.

Ntvspor 22.08.2011 - 17:23

Köln, Podolski için resmi başvuruda bulunan sarı kırmızılı kulübe olumsuz yanıt verirken, Alman futbolcu Galatasaray'a gelmek istiyor.

Daha önce Podolski için menajerler vasıtasıyla nabız yoklayan Galatasaray, futbolcuyla yıllık 3 buçuk milyon euro üzerinden 4 yıllık anlaşma önermişti.  Sabah saatlerinde Köln'e resmi yazı göndererek Podolski'yi isteyen Galatasaray'a yanıt ise gecikmedi.

Köln Kulübü'nün resmi sitesinden yapılan açıklamada Podolski'nin takımın en önemli isimlerinden birisi olduğuna dikkat çekilerek yıldız oyuncunun devam eden kontratının tamamlamasının istendiği belirtildi.

Ancak Köln'ün bu cevabına rağmen Galatasaray'ın Podolski ısrarı sürüyor. Podolski'nin Köln'den ayrılarak Galatasaray'a gelmek istediği ve kulübüne ayrılmak istediğini söylediği gelen haberler arasında.

BAŞARILARLA DOLU BİR KARİYERİ VAR

26 yaşındaki Podolski, 2004'ten beri Alman Milli Takımı forması giyiyor ve yıldız futbolcunun 90 milli maçta 42 golü bulunuyor. Bundesliga 2'de 2004-2005'te şampiyonluk yaşayan Podolski'nin 2007-2008'de Bayern Münih ile Bundesliga'da da şampiyonluk kupası bulunuyor.

2006'da Dünya Kupası'nda "En İyi Genç Futbolcu" seçilen Podolski, 2006 ve 2010 Dünya Kupalarında 3'üncülük yaşadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...