Polat: 5 takım şampiyonluk potasında

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, şampiyonluk yarışının oldukça heyecanlı geçtiğini belirtirken, 5 takımın iddialı durumda olduğunu söyledi.

14.03.2010 - 13:55

Polat: 5 takım şampiyonluk potasında

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk yarışının oldukça heyecanlı geçtiğini belirtirken, 5 takımın iddialı durumda olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün Kalamış'taki tesislerinde üyelere seçim öncesi bir kahvaltı veren Adnan Polat, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu hafta tamamlanacak maçların ardından ligde 9 hafta kalacağını hatırlatan Adnan Polat, 5 takımın mevcut durumda şampiyonluk potasında olduğuna değinerek, ''3 puanlık sistemde her şey olabilir. Biz kendi işimize bakıyoruz. Maçlarımızı kazanırsak, şampiyon oluruz. İnisiyatif Galatasaray'ın elinde. Bu inisiyatifi iyi kullanmalı, oynayacağımız maçlara konsantre olup kazanmamız lazım. Hepsini de kazanacak gücümüz var. 5 takım at başı gidiyor. Hepsi rakibimiz durumunda. Son haftaya kadar yarış sürebilir'' dedi.

Galatasaray'ın, 2-1 mağlup oldukları maçta Eskişehirspor'a karşı çok kötü bir futbol oynadığını kaydeden Polat, ''Orada hakem hataları var, bir deplasman maçı olması var ama bunlar mazeret değil. Hakem hata yapabilir, ancak bunlara sığınmak olmaz. Eğer şampiyon olacağız diyorsak, hatalara sığınmadan maçlarımızı kazanmamız lazım'' ifadelerini kullandı.

Saha sonuçlarının seçimleri etkileyip etkilemeyeceğinin sorulması üzerine ise Adnan Polat, ''Bence etkiliyor. Siz dünyaları da kursanız, topun çizgiyi geçmesi önemli bir faktör oluyor'' yanıtını verdi.

''DİYARBAKIRSPOR-BURSASPOR MAÇINI TEKRAR OYNATIRIM''
Adnan Polat, yaşanan tribün olayları nedeniyle tamamlanamayan Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ilgili Futbol Federasyonu'ndan nasıl bir karar beklediklerinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

''Olayları televizyondan gördüm, Diyarbakırspor Başkanı ile de konuştum. Diyarbakıspor'un başkanı, yöneticileri, futbolcuları ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Belki de kazanabilecekleri bir maçtı. Toplam stattaki taraftarların yüzde 1'i, Diyarbakırspor'a ciddi zarar verdi. Kulübün orada hiçbir günahı yok. Ama federasyonun kendine göre kuralları, talimatları var. O çerçevede hareket edecekler ama bunları da göz ardı etmeyeceklerine inanıyorum. (Ben olsam ne yaparım) diye sorarsanız, maçı tekrar ettiririm.''

''ANADOLU EKİPLERİNİN MÜCADELESİ NORMAL''
Teknik direktör Frank Rijkaard'ın açıklamalarıyla gündeme gelen, Anadolu takımlarının birbirleriyle oynadıkları maçlarla büyük kulüplere karşı oynadıkları maçlarda farklı oynadıkları konusuna değinen Adnan Polat, bunu doğal karşıladığını söyledi.

Özellikle üç büyük kulübün maçlarının Türkiye'de daha fazla izlendiğine değinen Polat, ''Anadolu takımlarının futbolcuları bu maçlarda üst düzeyde gayret gösteriyorlar. Kendilerini göstermek, kanıtlamak, yeni transfer yapmak istiyorlar, bu da doğal'' şeklinde konuştu.

''HAYAT SÜRPRİZLERLE DOLU''
Seçim öncesi yaptığı çalışmalara da değinerek, ''Galatasaray Kulübü Genel Kurul üyelerini bilgilendirmeye çalışıyorum'' ifadesini kullanan Adnan Polat, ''Bilgili olarak sandık başına gelsinler, ondan sonra kalplerinden kim geçiyorsa ona oy kullansınlar'' derken, listesine yeni isim alıp almayacağı sorusuna, ''Hayat sürprizlerle dolu'' cevabını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...