Galatasaray Başkanı Adnan Polat, sarı-kırmızılı kulübün aylık resmi yayın organı Galatasaray dergisinin mayıs sayısındaki yazısında, Galatasaray'ın hedefinin her zaman şampiyonluk olduğuna dikkati çekerek, ''Her ne kadar son 3 yılda 2 şampiyonluk elde etmiş olsak da futbol takımımızın bu sezon aldığı neticeler bizi de memnun etmemiştir'' ifadelerini kullandı.

Son dönemde futbol takımında yaşanan 24 ameliyat ve çok sayıda sakatlıkların alışılagelmiş bir durum olmadığını vurgulayan Polat, ''Ancak son 2 yılda futbolda büyük bir değişim ve gelişim programının devam etmekte olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir. 20'den fazla futbolcunun Galatasaray'a yeni katıldığını, takımımızın yaşadığı bu büyük değişimle gençleştirildiğini hepimiz biliyoruz. Bugün, Servet, Emre Güngör, Arda, Hakan Balta, Barış ve Serkan Kurtuluş gibi yeni isimler takımının iskeletini oluşturmaya başlamıştır. Galatasaray'da yaşanan bu dönüşüm ve gelişim programımız, büyük bölümü tamamlanmış olsa da bu yıl da devam edecektir'' dedi.

''BORÇ SARMALINI AŞMANIN GERÇEKÇİ HESAPLARINI YAPIYORUZ''
Adnan Polat, yazısında, borçlar için gerçekçi hesaplar yaptıklarını anlattı.

''Kulübümüzün yıllardır içinde bulunduğu borç sarmalını aşmanın gerçekçi hesaplarını yapıyoruz'' diyen Polat, ''Gelir getirici projelerimiz olan stat, Riva ve yeni sponsorlukların

yanı sıra GSMobile gibi büyük hacimli projeler, yaşanmakta olan global kriz ortamında önümüzü açacak ve 'şirket birleşmesi' dahil planlanan birçok konuyu çözecek girişimler olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Başkan Adnan Polat, bir yandan yeni stadın inşaatı devam ederken, diğer yandan da stadın işletimi ile ilgili çalışmalar yaptıklarını, Türk Telekom Arena'nın sadece mimari ile değil, stat işletmesi açısından da Türkiye'nin ilk stadı olacağını ve yeni stadın uzun zamandır maça gitmeyen birçok Galatasaraylı'yı yeniden stada çekeceğini kaydetti.

Polat, yazısında ayrıca, bayan basketbol takımının kazandığı FIBA Avrupa Kupası'nın, bu branşta Türkiye'ye gelen ilk Avrupa Kupası olduğunu vurgulayarak, bu başarıyı yaşatan bayan basketbolcuları tebrik etti.