Polat: Camiamız çok güzel bir mesaj verdi

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda yeniden başkan seçilen Adnan Polat, ortaya çıkan sonucu bir mesaj olarak gördüklerini söyledi.

28.03.2010 - 00:52

Polat: Camiamız çok güzel bir mesaj verdi

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda yeniden başkan seçilen ve basın mensuplarına açıklama yapan Adnan Polat, ''Galatasaray'a hayırlı olsun. Alınan oylara baktığımızda, Galatasaray camiası bize çok güzel bir mesaj verdi. Demek ki bazı şeylere daha çok dikkat etmemiz gerekiyor'' dedi.

Sarı-kırmızılı genel kurul üyelerinin kendilerine, başladıkları işleri bitirmek için bir fırsat sunduğunu dile getiren Polat, ''Camiamız da benim çağrıma kulak verdi ve tarihimizin en yüksek katılımlı seçimi ortaya çıktı. Kimse bu kadar beklemiyordu. Yaklaşık 5 bin 530 kişi oy kullanmış. Demek ki, Galatasaray camiası kulübünü yakından takip ediyor. Bundan sonraki dönemlerde anons ettiğimiz projelerimizi hayata geçirip, çok ciddi şekilde izlendiğimizi bilerek, çok dikkatli olarak iyi işler yapmaya çabalayacağız'' diye konuştu.

''GELECEK DÖNEM, YATIRIM DÖNEMİ''
Adnan Polat, Galatasaray Kulübü yönetiminde geçirilecek 2 yılın, yatırım dönemi olacağını aktardı.

Galatasaray'ın sportif anlamda yarışmacı ruhunun yine ön planda olacağını kaydeden başkan Polat, ''Diğer dönemlerden farklı olarak, özellikle gelecek dönemin, yatırım dönemi olacağını söyleyebiliriz. İki senelik planlarımız var. Önemli projelerimizin hayata geçeceği bir dönem olacak. Birleşme tamamlanacak ki en önemli projemiz. Türk Telekom Arena bitmiş olacak. Muhtemelen Riva biraz daha inşaat dönemine girmiş olacak. Kurumsallaşma tamamlanacak. Çok projemiz var. Hepsini hayata geçirmek için üst düzeyde gayret göstereceğiz'' diye konuştu.

Polat ayrıca, yeni dönemde aralarında yer alamayacak yönetim kurulu üyelerinin ise kulübün şirketlerinde görev alacaklarını ifade etti.

''GELECEK SEÇİMDE DAHA ÇOK ADAY HEDEFLİYORUZ''
Galatasaray'ın selameti açısından, başlattıkları mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Polat, bir sonraki seçimlerde daha fazla başkan adayı olmasını hedeflediklerini aktardı.

İlk dönemlerinde Galatasay'a yönetici bile bulmakta zorlandıklarını hatırlatan Polat, şimdi ise hem kendisinin, hem de Adnan Öztürk'ün listesine çok sayıda kişinin girmek istediğini vurgulayarak, ''Bu, Galatasaray'ın, insanlara artık cazip hale geldiğinin göstergesidir. İnşallah bir dönem sonraki seçimlerde, Galatasaray'ı, başkan adaylarının 3-4 sayılarında olabilecek kadar, cazip hale getirmeyi arzu ediyorum. Zaten o noktaya gelindiğinde de, işimizi yapmış olmanın rahatlığı içinde olacağız'' değerlendirmesini yaptı.

''DERBİYİ KAYBEDERSEK, CİDDİ YARA ALIRIZ''
Adnan Polat, Fenerbahçe ile bugün yapacakları derbi maçın önemine dikkat çekerken, kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini belirtti.

Sezon sonuna kadar daha çok maç olduğunu aktaran Polat, ''Bursaspor da hemen şampiyon ilan edildi. Kimsenin şampiyon ilan edilmemesi lazım. Dört takım da ciddi rekabet içinde. Galatasaray-Fenerbahçe maçına baktığımızda, bir önceki maçlarımızda kredimizi tükettik. Kazanmamız lazım. Saha ve seyirci avantajımızı kullanmamız lazım. Üst düzeyde bir mücadele gerekiyor. Galatasaray takımı bunu yapabilecek güce sahip. Kazanmamız halinde

rakibimizi bence saf dışı bırakırız. Kaybedersek de ciddi yara almış oluruz. Ama bu bizim şampiyonluktan kopmamız anlamına gelmez. Tabii ki kazanmanın dışında bir alternatif düşünmek dahi istemiyorum'' dedi.

ADNAN POLAT’IN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda, seçimi sonuna kadar takip eden taraftarlarının alkışlarıyla kürsüye gelen Polat, uzun ve yorucu bir gün olduğunu aktarırken, çok zorlu bir haftanın devam ettiğini söyledi.

Galatasaray ile Fenerbahçe'nin bugün hem Teknosa Basketbol Bayanlar Türkiye Kupası'nda, hem de Turkcell Süper Lig'de karşılaşacağını anlatan Polat, pazartesi günü de çok önemli bir sponsorluk anlaşmasını duyuracaklarını söyledi.

Seçimlerde oy farkının daha fazla olacağını tahmin ettiğini, ancak mevcut durumdan gereken mesajı aldıklarını anlatan başkan Polat, Adnan Öztürk ve arkadaşlarını da Galatasaray için birlikte çalışmaya davet etti.

Polat, kongrenin sonunda yönetim kurulu üyelerini de kürsüye davet ederek, birlikte poz verdi.

Saat 10.00'da başlayan kongre, yaklaşık 14 saatlik maratonun ardından sona erdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...