Polat: Devler arasına girmeye hazırlanıyoruz

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Galatasaray Dergisi’nin Ocak 2010 sayısındaki yazısında, dünyanın dev kulüpleri arasına girmeye hazırlandıklarını belirtti.

Haberler 28.12.2009 - 14:24

Polat: Devler arasına girmeye hazırlanıyoruz

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Galatasaray'ın ekonomik olarak dünyanın dev kulüpleri arasına girmeye hazırlandığını söyledi.

Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte sadece kulübün sportif alanlarındaki başarısını değil, onun yolunu açacak olan güçlü mali yapıyı oluşturmak gibi zorlu bir görevin üstesinden gelmek üzere çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Polat, ''2010 yılı, bu alanda çok büyük değişimlerin yaşanacağı, kalıcı, sağlıklı ve sürdürülebilir bir kulüp altyapısını oluşturmak üzere atılan adımların birbiri ardına sonuçlanacağı bir dönem olacaktır. Galatasarayımız, bugün hiç olmadığı kadar büyük bir güvenle ve güçle geleceğe doğru adım atmaya, dünyanın ekonomik olarak da en güçlü dev kulüpleri arasında girmeye hazırlanmaktadır. Atılan tohumların yeşereceği, baharı hep birlikte kol kola karşılayacağız. Birlikten ve beraberlikten gelen güç, yolumuzu kısaltmıştır. 2010 yılının Galatasarayımıza başarı, ülkemize barış, tüm insanlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum'' diye konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Türkiye'de ve Avrupa'da kendileri için erken başlayan bir sezonun ilk dönemini kapattıklarını ifade ederek, ''Uzun soluklu bir mücadelenin kendi doğasına uygun bir sonucun ardından, ikinci döneme çok kısa bir aranın ardından gireceğiz. Maratonumuzun gerek Türkiye ayağında, gerekse de geleneksel olarak çok önemsediğimiz Avrupa kulvarında hedeflerimizden sapmaksızın yolumuza devam ediyoruz'' dedi.

Polat, Haziran ayında göreve başlayan teknik direktörleri Frank Rijkaard liderliğindeki teknik ekibin, aradan geçen süre içerisinde bir yandan takımı ve oyuncuları tanıdığını, diğer yandan da futbol felsefelerini takıma benimsetmek yolunda büyük çaba sarf ettiğini dile getirdi.

Bu sürecin çok kolay olacağını beklemediklerini vurgulayan başkan Polat, ''Ancak gerek oyuncularımız, gerekse de teknik ekibimiz büyük bir iyi niyet ve çalışma göstererek uyum için gerekli yolu kısalttılar. Bu süreç zarfında çıktığımız yolun doğruluğuna inanarak bize destek veren bütün Galatasaraylılara yürekten teşekkür ediyorum. Yaşadığımız her zorluğu aşmamızı sağlayan en önemli etken, arkamızda ve yanımızda hissettiğimiz bu sevgi dolu destektir'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...