Polat: Hakeme yenildik

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, 2-1 yendildikleri Atletico Madrid maçını yöneten İtalyan hakem Gianluca Rocchi'ye sert tepki gösterdi. Karşılaşmada futbol dışı olaylar olduğunu savunan Polat, UEFA'yı da protesto edeceklerini söyledi.

26.02.2010 - 15:33

Polat: Hakeme yenildik

Galatasaray Müzesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılan, "Bir Numaralı Galatasaraylı: Ali Sami Yen" sergisine katılan Adnan Polat, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Ligi'nden elenmeleri ve Atletico Madrid maçında sergilenen hakem yönetimiyle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi.

UEFA Avrupa Ligi'ne veda etmelerinden dolayı yaşadıklarını üzüntüyü vurgulayan Polat, "Futbol dışı olaylar oldu orada. Zaten bugün bütün medya aynı şekilde bu durumu yansıttı. Biz Atletico Madrid'den daha çok, Madridli hakeme yenildik" dedi.
        
"UEFA'YI PROTESTO EDECEĞİZ"
Adnan Polat, İtalyan hakem Gianluca Rocchi'nin, ortaya koyduğu saha içi yönetimde, tüm takdir haklarını Atletico Madrid lehine kullandığını, olan bir penaltıyı da vermediğini aktararak, şunları söyledi:
"Eğer o penaltı verilse, rakibimiz 10 kişi kalacak ve belki turu atlayan taraf biz olacaktık. UEFA Başkanı, genel sekreteri, yönetim kurulu üyeleri ve tüm federasyon başkanlarına, bu maçla ilgili yazı yazıp, maç görüntülerinin yer aldığı bir CD göndereceğiz. Bu anlamda UEFA'yı protesto edeceğiz. Bize daha önce adı şaibelere karışmış, yargılanmış, ismi temiz olmayan bir hakemi gönderdikleri için."

UEFA Hakem Komitesi Başkanı'nın bir İspanyol olduğu şeklindeki bir soru üzerine başkan Polat, "Evet. UEFA Hakem Komitesi Başkanı'nın bir İspanyol olduğunu biliyorum. Neler olduğunu ben bilemem. Biz sadece sahadakini görüyoruz. Maalesef saha içi yönetim de böyle bir müsabakayı kaldıracak şekilde adilane olmadı. Hakem taraflıydı" ifadelerini kullandı.
        
"BU SENE BEKLENTİLERİMİZ FARKLIYDI"
Galatasaray olarak bu sene Avrupa kupalarında daha farklı bir beklenti içinde olduklarını aktaran Adnan Polat, Atletico Madrid'e elenmelerinin kendilerinde büyük bir hayal kırıklığı yarattığını anlattı.

"Maçta alınan neticeye ve elenmeye üzüldük" diyen Adnan Polat, "Bizim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Dün maçı hep beraber izledik. Tüm medyada söz birliği edilmişcesine tek bir neden gösteriliyor. Hakemin maçın kaderini tayin ettiği ortada. Turu bizden aldı ve Atletico Madrid'e verdi. Şimdi oturup ağlama edebiyatı yapacak halimiz yok. Önümüzde Türkiye Ligi var. Onun için mücadelemizi vereceğiz ve önümüzdeki yıllara bakacağız" şeklinde konuştu.
        
"LİG ŞAMPİYONLUĞU ÖNEMLİ"
Avrupa kupalarından elenmelerinin ardından, lig şampiyonluğunu elde etmek için olan isteklerine değinen başkan Polat, "Bu sezon şampiyon olup, gelecek sezonun en azından ikinci yarısında Şampiyonlar Ligi maçlarına yeni stadımızda çıkmak istiyoruz. Bu bizim için çok anlamlı olacak. Bizim için lig şampiyonluğu da bu nedenle bir kere daha fazla önem kazanıyor" diye konuştu.

Gelinen noktada Galatasaray futbolcularını herhangi bir şekilde eleştirmediğini vurgulayan Polat, "Sezon başından beri ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz sene 12 sakatla sezon geçti. Tüm erozyon defanstaydı. Kewell'ın bile stoper oynadığı zamanlar yaşadık. Bu sezon ise maalesef sakatlık sorununu golcülerde yaşadık. İnşallah gelecek haftadan itibaren Kewell ve Baros gelecek. Bu süreçleri futbolda yaşıyoruz. Bundan sonrada yaşayabiliriz. Herkes üst düzeyde mücadelesini yapıyor" şeklinde görüş belirtti.

MALİ GENEL KURUL
Adnan Polat açıklamasında, yarın yapılacak Mali Genel Kurul Toplantısı'na değinirken, üyelerin katılımını yüksek görmek istediklerine dikkati çekti.

"Mali Genel Kurul, Galatasaray'ın geçmiş 1 senesinin mali ve idari hesap verme günü. Bir de önümüzdeki 1 yılın bütçesi çıkacak'' diyen Polat, "Galatasaray Kulübü'ne üye olan herkesi, görev ve sorumluluğunu yerine getirme adına kongreye davet ediyorum. Çünkü binlerce kulüp üyesi, milyonlarca taraftarı olan bir kulübün mali kongresi, bin kişiyle olmamalı. Genelde de bin kişiyle başlayıp 150-200 kişiyle bütçe onayı oluyor. Galatasaray'a bu durum yakışmıyor açıkçası" ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...