Polat: Lincoln artık G.Saray forması giyemez

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Brezilyalı Cassio Lincoln’ün bundan sonra Türkiye’ye gelmesi halinde bile Galatasaray formasını giyemeyeceğini söyledi.

Ntvspor 03.07.2009 - 20:50

Polat: Lincoln artık G.Saray forması giyemez

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, tatilden dönmeyerek yeni bir krize neden olan Cassio Lincoln için, "dönse bile bir daha Galatasaray'da oynayamayacak" açıklamasında bulundu.  Sarı kırmızılı kulüp Lincoln sıkıntısının FIFA'da çözülmesi için girişimlerde bulundu.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Adnan Polat, henüz çalışmalara katılmayan Brezilyalı futbolcu ile yolları ayırmak zorunda kaldıklarını söyledi. Adnan Polat, "Lincoln sözleşmeli oyuncumuz ama gelecek sezon kesinlikle Galatasaray formasını giyemeyecek. Satılsa da, satılmasa da, takımla antrenmanlara çıkamayacak, Florya tesislerine giremeyecek. Galatasaray forması Lincoln için bitmiştir. Her sezon başı, ya da izin dönüşü, ailesinden birilerinde mutlaka ciddi bir rahatsızlık, bir hastalık oluşyor. Artık mazeretleri dinlemek istemiyoruz. Galatasaray kulübünün kapıları ona kapandı" ifadelerini kullandı. Lincoln hakkında oldukça sert açıklamalar yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın, Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile de görüşerek, 10 Temmuz'da UEFA Avrupa ligi için bildirilecek kadroda brezilyalı futbolcuya kesinlikle yer verilmemesini istediği bildirildi.

Galatasaray yönetimi, lıncoln sorununu FİFA yoluyla çözmek için girişimlerde bulundu. Brezilyalı futbolcunun antrenmanlara çıkmadığını noter yoluyla tespit ettiren sarı kırmızılı kulüp, tüm bu dökümanları FIFA'ya gönderecek. Galatasaray'ın, Appiah konusunda deneyimli olan Fenerbahçe kulübü'nden de hukuki yönden destek aldığı öne sürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...