Galatasaray'ın inşaatı duran "Aslantepe" Stadı'nda Başkan Adnan Polat ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ortak basın toplantısı düzenleyerek gelişmeleri anlattılar.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Türk Telekom Arena'nın gecikmesinin, kulübü gerek sportif, gerekse ekonomik anlamda etkilediğini belirterek, ''Arkaya dönüp ağlamak yerine, önümüze bakacağız'' dedi.

İnşasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle ihalesi feshedilen Türk Telekom Arena stadında gelecek hafta gerçekleştirilecek yeni ihale öncesi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar ve Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Polat, Türk Telekom Arena inşaat şantiyesinde düzenlenen basın toplantısında, yeni dönemden beklentilerini dile getirdi.

Yaşanan gecikmenin kendilerini etkilediğine değinen Polat, ''Stadın inşasında yaşanan gecikme, Galatasaray Kulübü olarak bizi etkiledi. Gerek sportif, gerekse ekonomik anlamda etkileri var. Ancak daha önce de ifade ettiğim gibi, altında Sayın Başbakanımızın da imzası olan bu proje, bazı gecikmeler olsa dahi muhakkak bitecektir'' dedi.

''GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN, YENİ SEZONDA BURADA OLMAK''
Adnan Polat, Galatasaray olarak gönüllerinden geçenin, gelecek sezonda maçlarını yeni statta oynamak olduğunu belirtti.

TOKİ ile bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını anlatan Polat, ''Bizler bu stadın zamanında bitirilebilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik, gerekli özveride bulunduk. Ama maalesef böyle talihsiz bir dönem yaşadık. Şimdi arkaya dönüp ağlamak yerine, önümüze bakacağız. Bizim gönlümüzden geçen, gelecek sezon maçlarımızı burada oynayabilmek'' diye konuştu.

''LOCA VE KOMBİNE ALANLARIN ENDİŞESİ OLMASIN''
Galatasaray Kulübü olarak, stadın işletmesi, pazarlanması ve faaliyete geçmesinin ardından bakım onarım çalışmaları konusunda üzerlerine düşen çalışmaları yaptıklarını anlatan Polat, Türk Telekom Arena'dan loca ve VIP kombine alanların da içlerinin rahat olmasını istedi.

Kombine ile localarla ilgili sözleşme imzalayan ve ödemelerini yapan Galatasaraylıların hiçbir endişe duymamasını isteyen Polat, ''Bu proje muhakkak bitecek. Yaptığımız satışların ödemelerini de, stat inşaatının bitiş tarihine göre yeniden organize edeceğiz. Kalan bölümlerin aynı heyecanla satın alınmasını rica ediyorum. Biz inşaatın biteceğinden şüphe etmiyoruz. Gecikme oldu ve böyle projelerde olabiliyor. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar da, ihale yoluyla ilerleme sağlanamaması halinde, kendilerinin bitireceğini söyledi. Kendilerine teşekkür ediyoruz.'' diye konuştu.

Polat, stat inşaatında yaşanan duraklama nedeniyle son bir aydır loca ve kombine satışlarının bir duraklamaya girdiğini belirterek, ''Bu toplantıdan sonra, satışlarımız aynı hızla devam edecektir. Loca ve VIP koltuk satışları yıl sonunda tamamlanmış olacak. Şu ana kadar sözleşmesini yaptığımız satışlar 43 milyon dolara ulaştı. Hedefimiz ise 105 milyon dolar. Bu kaynağı iki şirketimizin birleşmesinde kullanılacak'' bilgisini verdi.

Toplantıdan sonra Adnan Polat ve Erdoğan Bayraktar, yetkililerle beraber bir süre özel olarak görüştü.