Polat: Son gülen Galatasaray olacaktır

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, günlük sonuçlardan daha çok hedefe gittiklerini belirterek "İnanıyorum ki son gülen Galatasaray olacaktır" dedi.

02.11.2009 - 13:56

Polat: Son gülen Galatasaray olacaktır

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, futbol takımının uzun süren ve değişik kulvarlarda devam eden maratonda aldığı günlük sonuçlardan çok, nihai hedeflere yönelik çalışmaya yılmadan devam edeceklerini belirterek, ''İnanıyorum ki son gülen Galatasaray olacaktır'' dedi.

Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin kasım sayısındaki başyazısında sarı-kırmızılı camiaya seslenerek, kulüp içindeki gelişmeleri değerlendiren başkan Polat, hedeflere yönelik çalışmalarda yaşadıkları her başarısız sonucu bir uyarı olarak gördüklerini dile getirdi.

Polat, ''Bunları geleceğe yönelik aldığımız önlemlere ilişkin bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. İnanıyorum ki son gülen Galatasaray olacaktır. Galatasaray taraftarlarının hep söylediği gibi, (Ekim'ler onların, Mayıs'lar bizlerindir)'' ifadelerini kullandı.

‘TÜRK TELEKOM ARENA İNŞAATI BAŞLADI'
Başkan Polat, Galatasaray tarihinin en büyük projesi olan Türk Telekom Arena'nın inşaatının yeniden başladığını belirtti.

Çok güçlü bir mekanizmanın kurulabilmesi için yönetim olarak gösterdikleri yoğun çabaların olumlu sonuca ulaşmış olmasının mutluluk verici olduğunu kaydeden Polat, ''Yeni yüklenici firma yoğun süren devralma ve hazırlık çalışmalarını tamamlanmıştır. Hızla tam kapasiteye ulaşacak yapım faaliyeti ilerledikçe, İstanbul'un simge yapılarından biri olacak olan Türk Telekom Arena'nın tüm ihtişamıyla gözler önüne serileceği günleri kısa zamanda hep birlikte göreceğiz. Bir yıl olarak planlanan inşaat bitim tarihinin, artık ertelenmeyeceğine duyduğumuz güvenle biz de kulüp olarak üzerimize düşen çalışmaları hızlandırdık.'' diye konuştu.

Adnan Polat, geçen ay kulübün 104. kuruluş yılını bir dizi etkinlikle kutladıklarını da hatırlatarak,  ''Tarihimizde ilk kez çalışanlarımız, profesyonellerimiz, eski yöneticilerimiz ve başkanlarımızla bir araya geldiler ve hep birlikte doğum günü pastamızı kestik. Bizleri geçmişten geleceğe bağlayan en kuvvetli bağ olan Galatasaraylılık, bugün olduğu gibi zamanın sonsuz çizgisinde yaşamaya, bize hissettirdikleri ve yaşattıklarıyla hayatımızın en büyük rengi olarak kalmaya devam edecektir.'' dedi.

'ATLI TERAPİ' EĞİTİMLERİ
Tekerlekli sandalye basketbol takımının ikinci kez dünya şampiyonluğunu kazanarak hem unvanını koruduğunu hem de müzelerine yeni bir uluslararası kupa daha getirdiğini vurgulayan Polat,      ''Bir sosyal sorumluluk projesi bağlamında ele aldığımız bu şubemize büyük önem veriyoruz ve karşılığını da alıyoruz. TESYEV ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kampanyalar, binicilik şubemizin yakında başlatacağı 'atlı terapi' eğitimleri gibi diğer etkinliklerle de bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Her ne kadar medyanın tek boyutlu bakış açısından etkilenseler de Galatasaray camiasının bu sporcularımıza verdikleri içten destek ve ilgilerinden dolayı mutluyuz. Tekerlekli sandalye basketbol şubemizin tüm sporcularını ve yöneticilerini bizlere yaşattıkları bu büyük mutluluktan dolayı bir kez daha tebrik ediyor ve alkışlıyorum.'' diye konuştu

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...