Polemik büyüyor!

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde Fatih Terim ve Hasan Şaş'ın başlarına isabet eden yabancı maddeler sonrası başlayan polemik büyüyor. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın bugün medyada yer alan eleştirilerine Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç'tan yanıt gecikmedi.

Ntvspor 19.03.2012 - 18:56

Polemik büyüyor!

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile yaptıkları derbi maçın ardından, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal'ın, maçta yaşananlarla ilgili söylemlerini, ''çok talihsiz, son derece kısa vade düşünceli ve fırsatçı yaklaşım'' olarak algıladıklarını ifade etti.

2-2 sona eren Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde Galatasaray teknik heyetinden Fatih Terim ve Hasan şaş'ın kafalarına isabet eden yabancı cisimler sarı kırmızılı kulüpte tepkiyle karşılanmıştı.

'ARENA'DA TÜKÜRÜK BİLE YOKTU'
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal bugün ezeli rakiplerini eleştirerek tepkisini şu sözlerle dile getirmişti:

“F.Bahçe seyircisinin de, G.Saray taraftarının standartına ulaşması gerekir. Yakışsa ‘Yakıştı’ derim. Ama yakışmıyor. İlk maçta Arena’da tükürük bile yoktu. Fenerbahçe yönetiminin de bu konuya kesinlikle el atması lazım. Bir stada korkarak gitmek ne demek? Nerede yaşıyoruz? Kafalar gözler yarılıyor. Kazanmak tek hedef olmamalı. Saygı da lazım. Ülke olarak bunlardan kurtulmamız gerekiyor. İte kaka da olsa yapmalıyız.”

'VOLKAN'A RAKI ŞİŞESİ ATILDI, SUSTUK'
Ünal Aysal'ın "F.Bahçe seyircisinin de, G.Saray taraftarının standartına ulaşması gerekir. Yakışsa ‘Yakıştı’ derim. Ama yakışmıyor. İlk maçta Arena’da tükürük bile yoktu" şeklindeki bu sözlerine yanıt ise Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç'tan geldi.

Lig TV'ye telefonla bağlanan Koç "Fatih Hoca'nın başına gelenleri kabul edemiyorum" dedi ardından da Ünal Aysal'a yanıt verdi:

"Ünal Aysal Bey'in maçtan sonra taraftarımız ve yaşanan olaylarla ilgili yaptığı söylemleri son derece fırsatçı bir tavır olarak algılıyorum. Biz mecbur kalmadıkça konuşmuyoruz. Ünal bey bunu hatırlamayabilir. 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen'de yaşanan olaylardan sonra Galatasaray camiasına eleştiri getirmedik. Sağduyulu davrandık ve sesimizi çıkartmadık."

"Ünal Aysal bir standarttan, bir duruştan bahsetmişti. Geçen sene biz basketbolda şampiyon olduğumuzda Abdi İpekçi Spor Salonu'nda çok büyük taraftar olayları olmuştu. Stad polis tarafından boşaltılmak zorunda kalmıştı. Ünal Aysal o maçta kendi taraftarları tarafından yuhalanmıştı. Kupamızı almak için bütün salon boşaltılmıştı ve biz bir buçuk saat sonra kupamızı alabilmiştik."

"Ligin ilk yarısındaki Galatasaray-Fenerbahçe maçında hiçbir olay olmadığını ifade etti. Bizim de o standarda gelmemiz konusunda söylemde bulundu. Volkan Demirel'in kafasını rakı şişesi sıyırmasına rağmen biz hiçbir şey söylememiştik. Çünkü biz bu konuların camialara mal edilmemesi için elimizden geleni yaparken bazı fırsatçı kişilerin camiaların arasını germelerini kabul edemiyorum. Ali Sami Yen Stadı'ndaki bıçaklanma olayı tırnak makası diye geçiştirilmişti."

"Rakip takım yöneticileri bu olayları fırsat bilerek bunu günlerce konuşuyorlar. G.Saray Yönetim Kurulu'na soruyorum, bu kadar olay yaşanmış ve biz hiçbir şey söylememişiz, bu olaylar kendi salonlarında stadlarında yaşanırken onlar hiçbir söylemde bulunmayıp geçiştirirken şimdi hangi samimiyetten bahsediyorlar. Başkanımızın tutukluluk durumunu Ünal Aysal her fırsatta dile getiriyor. Herkesin içinin kan ağladığı bu olayı her fırsatta gündeme getirmesini son derece ayıplıyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...