Portland'da sakatlık kabusu

NBA'de bu sezona büyük beklentilerle giren Portland Trail Blazers, Greg Oden'ın ardından, bir diğer pota altı oyuncusu Joel Przybilla'nın sakatlığı ile sarsıldı. Diz sakatlığı nedeniyle bıçak altına yatan Przybilla'nın tüm sezonu kaçırması bekleniyor.

Ntvspor 25.12.2009 - 16:48

Portland'da sakatlık kabusu

Portland Trail Blazers, bu sezon NBA'in en şanssız takımlarının başında geliyor. 2007 Draftı’nda ilk sırada seçildikten sonra, çaylak sezonunu sakatlığı nedeniyle kaçıran Greg Oden'ın, geçtiğimiz haftalarda bir kez daha sakatlanıp sezonu kapamasının ardından, Blazers'a bir kötü haber de, Joel Przybilla'dan geldi.

Oden'ın yokluğunda pivot pozisyonunda ilk 5'te sahaya çıkmaya başlayan Przybilla, dizinden sakatlandıktan sonra bıçak altına yattı. Operasyonun ardından, başarılı pota altı oyuncusunun büyük olasılıkla tüm sezonu kaçıracağı açıklandı.

Ligin en iyi pota altı savunmacılarından biri olarak gösterilen Przybilla'nın sakatlığı sonrası, Blazers'ı zor günler bekliyor. Zira takım iki önemli pota altı silahını da kaybetmiş durumda...

Bu iki oyuncunun yanısıra, Nicolas Batum ve Travis Outlaw'ın da sakatlıkları sürüyor. Przybilla, bu sezon çıktığı 30 maçta 4.1 sayı-7.9 ribaund ve 1.3 blok ortamaları tutturmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...