Portsmouth kararı Johnson'a bıraktı

İngiltere'de Portsmouth'un kanat oyuncusu Glen Johnson, Liverpool ve Chelsea'yi karşı karşıya getirdi. İki kulüple de eşit miktarda bonservis bedeli karşılığında anlaşan Portsmouth, son kararı futbolcuya bıraktı.

Ntvspor 19.06.2009 - 15:53

Portsmouth kararı Johnson'a bıraktı

İSTANBUL - Ülkemizde Mehmet Topuz'un tartışmalı transferi gündemi yaklaşık 2 hafta meşgul etmişti. İngiltere'de de benzer bir durum yaşanıyor. Ancak durum Mehmet'in yaşadığından daha net.

Daha önce Glen Johnson için Liverpool ile 19 milyon Euro karşılığında anlaşan Portsmouth Kulübü, Chelsea ile de aynı miktara anlaşmaya vardı.

Portsomuth yöneticisi Peter Storrie, tercihi 24 yaşındaki futbolcuya bıraktıklarını söyledi. Storrie, "Durum gelecek hafta netleşecek. Benim söyleyecek fazla birşeyim yok. Herşey futbolcuya bağlı. Çünkü bize gelen teklifler eşdeğer. Johnson kendi tercihini yapacak" dedi.

Johnson Chelsea'yi tercih etmesi halinde ikinci kez Londra kulübünün formasını giyecek. 2003 yılında henüz 19 yaşındayken 8 milyon Euro karşılığında West Ham'dan transfer edilen Johnson, takımda yer bulamayınca 4 milyon Euro karşılığında Portmsouth'a geçmişti.

Portmouth'a çıkış yaptıktan sonra Fabio Capello tarafından düzenli olarak milli takıma da çağrılan Johnson'ı Chelsea şimdi 19 milyon Euro karşılığında yeniden kadrosuna katmak istiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...