Portsmouth'a transfer yasağı

Premier Lig yönetimi, borçları nedeniyle Portsmouth kulübüne transfer yasağı getirdi. Yasak, ligin dibine demir atan kulüp mali yapısını düzeltinceye kadar geçerli olacak.

Ntvspor 28.10.2009 - 16:59

Premier Lig'de son sırada bulunan Portsmouth zor günler geçiriyor. Mali sıkıntılar nedeniyle sezon başında Glenn Johnson ve Peter Crouch'ı gözden çıkaran kulüp, diğer İngiliz ekiplerine olan borçlarını ödeyemeyince, Premier Lig Yönetimi'nin yaptırımları ile karşı karşıya kaldı.

Lig yönetimi, orta saha oyuncusu Eugen Bopp ile sözleşme imzalamak isteyen Portsmouth'a transfer yasağı getirdi. Yasak, kulüp mali yapısını düzeltinceye kadar geçerli olacak.

Bu aşamadan sonra Portsmouth'u nelerin beklediği belirsizliğini koruyor. Suudi işadamı Ali El Faraj, 3 hafta önce kulüp hisselerinin yüzde 90'ını, eski takım sahibi Süleyman El Fehim'den satın almıştı. Ancak El Faraj da, Portsmouth'u elinden çıkarmaya çalışıyor. Suudi iş adamı, ülkesinde yayımlanan bir gazeteye verdiği demeçte, "Ben milyarder değilim. Spordan hiç anlamıyorum. Kulübü yatırım için satın aldım ve bir an önce satmak istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Portsmouth'u satın almak isteyenler arasında İsrailli işadamı Levi Kushnir ve Hong Konglu Balram Chain-Rai'nin adı ön plana çıkıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...