Portsmouth'ta kriz kapıya dayandı

Arap işadamı Süleyman El Fehim'in, Portsmouth'u satın almasında yaşanan gecikmeler Premier Lig kulübünü zor durumda bıraktı. Yönetim Kurulu Başkanı Peter Storrıe, hayatta kalabilmek için oyuncu satışına devam etmek zorunda olduklarını söyledi.

04.08.2009 - 14:34

Portsmouth milyarder arap işadamı Süleyman El Fehim'in eline geçmek üzere. Ancak satış konusunda yaşanan gelişmeler Premier lig kulübünün geleceğini tehdit ediyor.

Ne El Fehim ne de kulübü satmaya çalışan Alexandre Gaydamak'tan para gelmeyince kulüp oyuncularına ödeme yapmakta zorlanmaya başladı. Yönetim kurulu başkanı

Peter Storrie'ye göre belirsizlik ortamında varlığı tehdit altına girdi. Storrie, maddi kaynak bulabilmek için Glen Johnson, Peter Crouch ve Lassana Diarra'yı gözden çıkarmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

The Sun gazetesine konuşan Storrie "Kulüp el değiştirene kadar ne eski sahibi ne de alıcısı para veriyor. Bankalardan kredi alamıyoruz devam edebilmek için oyuncularımızı satmaktan başka çaremiz yoktu" diye konuştu.

Portsmouth yönetimi, El Fehim'in acilen kulübü satın almasını beklerken taraftar kara kara çaptan düşen kadronun Premier lige nasıl tutunacağını düşünüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...