Powell iyi başladı

Diamond League heyecanı NTVSPOR ekranlarında başlarken, Asafa Powell gecenin yıldızı oldu.

Haberler - Ntvspor 14.05.2010 - 21:55

Powell iyi başladı

Diamond League heyecanı  başladı. Atletizmin en büyük organizasyonu olan NTVSPOR ekranlarından canlı yayınlanan ve Diamond League'in ilk ayağı Doha'da yapıldı. 100 metrede Asafa Powell sezonu açarken bu mesafede Usain Bolt'u yalnız bırakmayacağı mesajını verdi.

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonasının olmadığı bu yıl atletizm dünyasının en önemli organizasyonu  Diamond League perdeyi Doha'da açtı. NTVSPOR'dan canlı yayınlanan gecede pistin yıldızı Asafa Powell oldu. Eleme serisinde rüzgar yardımıyla 9,75 koşan Powell, finali de yine rüzgar yardımıyla 9,81 koşarak kazandı. Yarış öncesi insanlara kim olduğumu hatırlatmak istiyorum diyen Powell rüzgar yardımıyla da olsa yaptığı derecelerle sözünü tuttu.

Kadınlar yüksek atlamada Hırvat Blanka Vlasic, Birleşik Amerikalı Chaunte Howard'ın önünde zafere ulaşırken Katar Sports Club'ın tribünlerini dolduran atletizmseverleri memnun edemedi. Daha önceki ziyaretlerinde 6 defa dünya rekoru deneyen Vlasic, bu sefer 2,01'i 3 hakkında da geçemedi.

Gecenin en ilginç yarışı ise erkeklerde 3 bin metre engellide yaşandı.  Yarışa tavşan atlet olarak başlayan Kenyalı Patrick Langat diğer atletler çok yavaş tempoda koşunca 2 kilometre sonunda yarışı bırakmadı ve finiş çizgisine kadar devam etti. Yarışı kazanan Ezekiel Kembo ile 2. Paul Kipsıele Koech'e son turda geçilen Langat yarışı 3. sırada bitirerek büyük bir sürprize imza attı.

Toplam 14 ayaktan oluşan Diamond League'de sıradaki durak Şangay. Golden Grand Prix 23 Mayıs'ta yapılacak ve NTVSPOR’dan canlı yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...