Powerboat P1 Dünya Şampiyonası İstanbul’da

Powerboat P1 Dünya Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Türkiye Grand Prix’si dünyanın en etkileyici manzarasına sahip İstanbul Boğazı’nda 19 Haziran’da start alıyor.

Haberler 11.06.2009 - 17:32

Powerboat P1 Dünya Şampiyonası İstanbul’da

19-21 Haziran arasında İstanbul Boğazı’nda gerçekleşecek olan yarışta 2000 beygir güce sahip ve 200 km hıza çıkabilen 14 tekne kıyasıya mücadele edecek. Teknelerin boyları 14 metre, ağırlıkları ise yaklaşık 7 ton.

Powerboat P1’de yarışlar iki farklı klasmanda gerçekleşecek. Açık kokpite sahip SuperSport kategorisinde güvenlik nedeniyle 140 km’lik bir limit bulunurken, kapalı kokpit teknelerin yarıştığı Evolution kategorisinde ise hız limiti yok. Kısacası, İstanbul Boğazı’nda dünya hız rekorunun kırıldığına şahit olabilirsiniz!

İstanbul Boğazı’nın konumundan dolayı otoriteler tarafından Türkiye Grand Prix’sinin zorlu bir parkur olacağı, teknelerin birinciliğin yanı sıra dalga ve rüzgardan korunmak için de mücadele edecekleri belirtiliyor. Burada da takımların sıra dışı yetenek ve cesaretleri ön plana çıkacak.

Organizasyon tarafından Ortaköy Meydanı ve Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı'nda halka çeşitli aktiviteler sunulacak. Bunun yanı sıra yarış, Beşiktaş’tan Arnavutköy’e, Üsküdar’ dan Vaniköy’e kadar tüm sahil şeridi boyunca seyredebilecek.

Tüm dünyada gerçekleştirilen yayınlarla, Powerboat P1 yaklaşık 500 milyon kişiye ulaşıyor.

Sayfa Yükleniyor...