Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, 1-0 kazanılan Gaziantepspor mücadelesi sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Antep'ten sevinçli ayrıldıklarını belirten Yarsuvat, "Buraya geldiğiniz için teşekkür ederim. Beraber maçı izledik. Sevinçli olarak buradan ayrılıyoruz. Hepimiz mutluyuz" dedi.

Yeni teknik direktörleri Hamza Hamzaoğlu için de değerlendirmelerde bulunan başkan Yarsuvat, "Genç bir arkadaş ve yeni bir kan. Başarılı olacağımızı tahmin ediyorum. Zaten başarılı olmayacak bir işe de soyunmak istemeyiz" diye konuştu.

Sözleşmesi feshedilen İtalyan teknik adam Prandelli'nin kontratı hakkında bilgi veren Duygun Yarsuvat, Kontratın ağır olduğunu tahmin etmiyorum. Alt tarafı bir mukaveledir. Biz hukukçuların eline çok mukaveleler gelmiştir. Konuşarak hallederiz işlerimizi. Benim için bir problem değil.

Yarsuvat, Beşiktaş'ın, Galatasaray maçını Konya'da oynamasına ilişkin, "Her taraf Türkiye'dir, her tarafta oynarız" değerlendirmelerinde bulundu.

Son olarak Prandelli ile ilgili gelen soruları ise Yarsuvat, "Ben kendisiyle direkt olarak konuşmadım ama galiba kendisi de gitmek istiyordu" şeklinde cevapladı.

'BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ'
Yarsuvat'ın 'Prandelli de gitmek istiyordu' açıklamalarını değerlendiren Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, "Gitmek istiyordu. Biz yönetim olarak arkasında durduk, durmaya devam ettik. Prandelli'yle beraber yemek yiyeceğiz. Galatasaray'a yakışır bir şekilde onu uğurlayacağız. Çünkü Prandelli bugün gider, yarın gelir. İnsanlar bizi kavga etmek için seçmediler. Prandelli ile en iyi şekilde ayrılacağız" yorumunu yaptı.

Galatasaray'da yeni bir sayfa açtıklarını dile getiren Albayrak, "Bundan sonra göreceksiniz, hepsinin performansı çok iyi olacak. Yeni bir sayfa açtık" dedi.

Muslera ve Sneijder'in gönderileceği yönündeki iddialar üzerine ise Albayrak, "Yav arkadaş böyle bir şey yok. Biz şampiyon olacağız. Onları satacağımız yönünde bir düşüncemiz yok" ifadeleriyle sözlerini bitirdi.