Prandelli imzayı atıyor

Galatasaray'ın anlaşmaya vardığı teknik direktör Cesare Prandelli, İstanbul'a geldi. Bugün 2 yıllık imza atacak olan İtalyan teknik adam, sezon başına 2.3 milyon Euro garanti ücret ve prim alacak.

07.07.2014 - 19:24

Prandelli imzayı atıyor

Galatasaray, uzun süredir aradığı teknik direktörüne kavuştu. Sarı-kırmızılı ekibin yeni teknik direktörü Cesare Prandelli, İstanbul'a geldi.

İtalya'dan özel uçakla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne gelen Prandelli'yi, Türk ve İtalyan medya mensuplarından oluşan oldukça kalabalık bir basın grubu karşıladı.

Neşeli olduğu görülen Prandelli, terminal çıkışında medya mensuplarını selamladıktan sonra kendisini bekleyen araca binerek binerek, Florya Metin Oktay Tesisleri'ne hareket etti.

Öte yandan, Prandelli'nin gelişinden kısa süre önce, Bodrum'dan dönen Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da Genel Havacılık Terminali'nden çıkış yaptı. Aysal, herhangi bir açıklamada bulunmadan aracına binerek ayrıldı.

Deneyimli teknik adamı, iki yıllığına Galatasaray’a bağlayacak olan anlaşma, bugün saat 14.00’de Türk Telekom Arena'da başkan Ünal Aysal ve Cesare Prandelli arasında, medyaya açık törenle imzalanacak.

2.3 MİLYON EURO GARANTİ ÜCRET
Öte yandan İtalyan teknik direktörün alacağı ücret ve primler de belli oldu. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen özel durum açıklamasında, 2 yıllık anlaşmaya varılan Prandelli'ye her sezon için 2 milyon 295 bin Euro garanti ücret ödeneceği belirtildi.

İtalyan teknik adamın, 2014-2015 sezonunda Süper Lig şampiyonluğu kazanılması ve aynı sezonda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynanması durumunda, bir sonraki sezon yıllık ücretine 350 bin Euro zam alacağı, lig şampiyonlukları halinde 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarının her biri için de 1 milyon dolar prime hak kazanacağı vurgulandı.

Takımın başında kazanacağı her bir Türkiye Kupası şampiyonluğu için 500 bin dolar prim elde edecek Prandelli'nin, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final için 250 bin dolar, yarı final için 500 bin dolar, final için 1 milyon dolar, kupanın kazanılması halinde de 2 milyon dolar prim alacağı aktarıldı.

Prandelli'nin UEFA Avrupa Ligi başarı primleri, final oynanması halinde 600 bin dolar, şampiyon olunması durumunda da 1 milyon 200 bin dolar olarak açıklanırken, UEFA Süper Kupa priminin şampiyon olunması halinde 500 bin dolar, FIFA Kulüpler Dünya Kupası priminin de yine şampiyonluk halinde 300 bin dolar olduğu paylaşıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...