Scholes, Premier Lig klişesine karşı

Manchester United'ın sembol isimlerinden Paul Scholes, yeni yazdığı kitabında Premier Lig kulüplerine sert eleştiriler getirdi.

Haberler - Ntvspor 06.09.2016 - 13:33

Scholes, Premier Lig klişesine karşı

Scholes, Premier Lig ekiplerinin daha büyük oyuncuları kadrolarına katabilmek için para yerine maç kazanmaya odaklanmaları gerektiğini vurguladı. Paul Scholes, yeni kitabında Premier Lig kulüplerine yönelik sert eleştiriler getirdi. Scholes, bir bölümü Guardian Gazetesi tarafından yayımlanan kitabında yayın hakları açısından dünyanın en pahalı ligi konumundaki Premier Lig’in La Liga'nın çok gerisinde olduğunu savundu. 

Eski Unitedlı oyuncu; "Avrupa kupalarına baktığınızda La Liga'nın tüm liglerin üzerinde olduğunu görüyorsunuz. 

2015-16 sezonunda Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi çeyrek finallerindeki 16 takımın 6’sı İspanyoldu. Premier Lig’in ise sadece 2 temsilcisi vardı. Bunun nedeni Premier Lig takımlarının elinde dünya çapında yıldızların olmaması. Kulüplerimiz daha büyük oyuncuları kadrolarına katmak istiyorsa, para yerine maç kazanmaya odaklanmalı" ifadelerini kullandı.

Bu sezon Manchester United’ın transfer ettiği Paul Pogba ve Zlatan Ibrahimovic’i "Dünya yıldızı" olarak nitelendirmeyen Scholes; "Premier Lig’in kalitesini arttırmak zorundayız. Sergio Aguero, Kevin de Bruyne ve David Silva dışındaki en iyi oyuncuların tamamı başka ülkelerde oynuyor" dedi.

"MESSİ VE NEYMAR GELMEYECEK"

Premier Lig'de mücadele üst düzeyde olsa da son dönemde kaliteli bir maç izlediğini hatırlamadığını vurgulayan Scholes; "Kulüp sahiplerinin tek düşündüğü para. Sahada ne gördüklerini; takımlarının nasıl mücadele ettiğini hiç önemsemiyorlar. İşte bu yüzden Messi ve Neymar gibi oyuncular asla Premier Lig’e gelmeyecek" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...