Premier Lig ekipleri statlara "selfie çubuğu" getirilmesini yasakladı

Premier Lig takımlarından Arsenal ile Tottenham, ilginç bir yasakla gündeme geldi.  2 Londra kulübü de statlarında artık "selfie çubuğu" kullanılamayacağını açıkladı.

NTV Haber 09.01.2015 - 07:07

Premier Lig ekipleri statlara "selfie çubuğu" getirilmesini yasakladı

Teknoloji meraklılarının son dönemdeki en büyük tutkularından biri; selfie çekmek ya da bir başka deyişle özçekim yapmak. Cep telefonlarıyla kendi fotoğraflarını çeken birçok insan; yan sanayi ürünleriyle işini kolaylaştırabiliyor.

İşte ürünlerden biri de selfie çubuğu. Çubuğa monte edilen cep telefonu; uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor ve böylece daha geniş açıdan fotoğraf çekilebiliyor. Selfie çubuğu kullanımının son dönemde hızla yaygınlaşması; Premıer Lig takımlarından Arsenal ile Tottenham'ı önlem almaya itti.

İki Londra kulübü de; taraftarlarının statlarına selfie çubuğu getirmesini yasakladı. Bu gerecin kullanımı esnasında insan sağlığını tehdit edecek gelişmelerin yaşanabileceğini savunan kulüpler; taraftarlarına bu konuda uyarılarda bulundu.

Bir başka Premier Lig ekbi Manchester United kulübü de daha önce; tablet bilgisayarların Old Trafford'a getirilmesini yasaklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...