Protokol tribününde gerginlik

Efes Pilsen – Fenerbahçe Ülker maçı sonrası salonda gergin anlar yaşandı. Protokol tribünündeki arbede büyümeden önlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.06.2009 - 23:51

İSTANBUL - Fenerbahçe Ülker'in Efes Pilsen'i 70-67 yendiği maçın ardından Ayhan Şahenk Salonu'nda gergin anlar yaşandı.

Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinden Murat Özaydınlı'nın, Efes Pilsen Basın Danışmanı Cenk Araştıran'ın boğazına sarıldığı iddia edilirken, kısa süreli bir arbede yaşandı. Gerginlik büyümeden yatıştırıldı.

Efes Pilsen basın sorumlusunun henüz maç bitmeden önce lacivert-beyazlı takımın maçı kazandığı şeklinde aldığı notun Fenerbahçe Ülker tarafının tepkisine neden olduğu ileri sürüldü.

İlk maçta iki takım antrenörü Ergin Ataman ve Bogdan Tanjevic arasında yaşanan gerginlik ikinci karşılaşmaya da yansıdı.

Serinin ikinci karşılaşması öncesi takım oyuncuları birbirlerine başarı dilemesine rağmen iki takım teknik heyetin bu yönde bir harekette bulunmaması dikkati çekti. Karşılaşma sonrası da yine iki takım antrenörü yan yana gelmedi.

Mücadelenin ilk dakikasından itibaren saha içinde oyuncular arasında gerginlik yaşandı. Maç boyunca söz konusu afmosfer sürerken, mücadeleyi yöneten hakemler teknik faullerle bunu önlemeye çalıştı. Karşılaşmanın 3. periyodunda bu sefer Smith ve Kaya arasında yaşanan ikili mücadele ortamı gerdi. Smith, Kaya'ya yaptığı hareket sonrası sportmenlik dışı faul alınca Fenerbahçe Ülker kenar yönetimi buna tepki gösterdi.

Son periyotta Solomon'un yaptığı hareketler Efes Pilsenli taraftarları kızdırdı. Lacivert-beyazlı takımın teknik heyeti de hakemlere bu yönde uyarılarda bulundu.

Saha içindeki oyuncuların her basket için büyük mücadele verdiği maçta yedek oyuncular da aynı havayı yaşadı. Kenarda oturan oyuncular, takımlarının her hücumunda ayağa kalkarak arkadaşlarına destek vermeye çalışırken, hakemler oturmaları yönünde sık sık uyarılarda bulunmak zorunda kaldı.

Karşılaşmayı kazanan Fenerbahçe Ülker'de büyük sevinç yaşandı. Maç sonrası özellikle takımını galibiyeti getiren basketi yapan Damir Mrsiç büyük sevinç yaşadı. Son saniyede attığı 3 sayılık basketle takımını galibiyete taşıyan tecrübeli oyuncu, basketi attıktan sonra hakem masasının üzerinden ve canlı yayın ekibinden bir kameramanın üzerinden atlayarak sevincini takım arkadaşlarıyla paylaştı.

Fenerbahçe Ülker oyuncuları ve taraftarları, kazanılan galibiyeti birlikte doyasıya yaşadı.

Diğer yandan, takımlarını deplasmanda destekleyen Fenerbahçe Ülker taraftarları, transferi konusunda Beşiktaş ile sıkıntılar yaşanan Kayserisporlu futbolcu Mehmet Topuz'un alınmasına tepki göstererek, ''Mehmet Topuz'u istemiyoruz'' diye tezahürat yaptı.

Sayfa Yükleniyor...