PSG'nin futbol direktörü Kluivert oldu

Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Paris Saint-Germain (PSG), Hollandalı eski milli oyuncu Patrick Kluivert'ı futbol direktörlüğüne getirdi.

Anadolu Ajansı 14.07.2016 - 22:13

PSG'nin futbol direktörü Kluivert oldu

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, ulusal ve uluslararası gelişim ve uzun dönemli sportif stratejilerde rol alacak 40 yaşındaki futbol adamı ile sözleşme imzalandığı bildirildi.

PSG'nin yeni futbol direktörü Kluivert, üstleneceği görev için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, " Büyük bir hırsla işimi yapacağım. Bizim görevimiz taraftarların istediği büyük başarılara ulaşmak için elimizden geleni yapmak." ifadelerini kullandı.

Kulüp CEO'su Nasser Al-Khelaifi ise, geçen sezon Ajax 19 Yaş Altı Takımı'nı çalıştıran Kluivert'ı bünyelerine katmalarına izin verdiği için Hollanda kulübüne minnettar olduklarını belirtti.

Futbol kariyerine Ajax takımında başlayan Kluivert, İtalya'nın Milan, İspanya'nın Barcelona ve Valencia, İngiltere'nin Newcastle United, Hollanda'nın PSV ve Fransa'nın Lille takımlarında top koşturmuştu.

Ajax ile 1994-1995 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Kluivert, 2012-2014 yıllarında Hollanda Milli Takımı'nda Louis van Gaal'ın yardımcılığını da üstlenmişti.

Sayfa Yükleniyor...