Quaresma Beşiktaş'tan gidecek mi, kalacak mı?

Konuya en yetkili ağızdan cevap geldi.

NTV Spor'a konuk olan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Quaresma defteri Beşiktaş için kapanmıştır" dedi.

Quaresma'nın takımdaki en fazla kazanan oyuncu olduğunu hatırlatan Orman, şunları kaydetti:

''Quaresma, takımın en yüksek ücret alan oyuncusu. Geçen sezon paralarını alamayan oyuncular varken takım ruhu yaratamazsınız. Kendisine bu ücretin çok yüksek olduğunu ve gitmek istiyorsa gidebileceğini söyledik. Geçen hafta Quaresma '3 milyon Euro'ya iniyorum' demiş. Bizim baremimiz var. Oraya gelecek. Tamer Kıran benden yetki istedi. Kıran 'Ben, ikinci başkan ve Ahmet Kavalcı bazı fedakarlıklar yapalım. Quaresma da yapsın ve ücret kulübümüzün istediği seviyeye gelsin' dedi. 'Quaresma insin, biraz da biz verelim' dediler. Buna 'Tamam' dedim. Ancak oyuncu geçen hafta 3 milyona inmiş. Bu hafta 3 milyon 750 bin Euro'ya çıkmış. Quaresma konusu kapanmıştır. Kontratının gereğini yerine getireceğiz. Benim açımdan bitmiştir. O antrenmanlarına devam edecek.''

'ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL'
Quaresma'nın yanlış yaptığını vurgulayan Orman, ''Bu çocuk oyuncağı değil. Geçen hafta ineceksin, bu hafta çıkacaksın. Olmaz. Beşiktaş, Katar'dan önceki durak olmayacak. Beşiktaş yönetimi her türlü yakınlığı gösterdi'' dedi.

ALEX-QUARESMA KIYASLAMASI
Mustafa Pektemek için 5-6 milyonluk teklif geldiğini bildiren Orman, ''Kendisini vermedik. Yıldız oyuncumuz. Ayrıca kimse Quaresma'yı Alex ile kıyaslamasın. Alex ile Fenerbahçe'nin elde ettiği ortada. Quaresma ile elde edilenler de ortadadır'' diye konuştu.

Takımın kötü gitmesi halinde Quaresma konusunun sürekli gündeme geleceğinin hatırlatılması üzerine Orman, şöyle konuştu:

''Beşiktaş bu işten zarar görecekse herkes zarar görecek. Menajerlik komisyonu yüzde 20 oranında. O zaman o bu komisyonda 500 bin Euro insin. Ayrıca iki sezon sözleşme teklifi yaptık. Tabii ki elimizdeki oyuncuyu kullanmak isteriz. Ama koyduğumuz prensibi çiğnersek bittiğimiz gün olur. Quaresma kulübü seviyorsa fedakarlık yapsaydı.''

Başkan Orman, ''Quaresma yarın gelip indirim yaptığını söylerse olur mu '' sorusuna, ''Olmaz. Çocuk oyuncağı değil bu. Bu bir prensip meselesi'' diyerek cevap verdi.

Kendisinin futbolcularla çok temas eden bir başkan olmadığına dikkati çeken Orman, ''Bazı futbolcuları tanımamışımdır. Tanımak önemli değil. Futbolcu teknik adamı tanıyacak. Onun patronu teknik adamdır'' dedi.