Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Ricardo Quarema, sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu. Quaresma, Instagram hesabında, geçen sezon Beşiktaş ile kazandığı Süper Lig kupasını ve Portekiz ile kazandığı EURO 2016 kupasının yer aldığı fotoğrafa yer verdi.

Portekizli yıldız fotoğrafın altına, "İnsanlar bu yüzden beni bu kadar çok konuşuyor. Sorumluluğum hiçbir zaman azalmıyor. Bazı insanlar önce konuşuyor, sonra düşünüyorlar. Dürüst olmam gerekirse hakkımda söylenen yalanlardan artık bıkmaya başladım. Herkese saygı duyuyorum. Hakkımda gazetelere konuşmak yerine gelip yüzüme konuşsunlar" ifadelerini kullandı. 

Quaresma'nın bu ifadeleri farklı yorumları beraberinde getirdi. Kimine göre Portekizli yıldız, 2 gün önce kendisi hakkında açıklamalar yapan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye yanıt verdi. Kimine göre ise bu ifadeler sadece hakkındaki eleştirilere yönelikti.

Beşiktaş İkinci Başkanı Çebi, kulübün resmi ürünlerini satan mağzanın açılışında, "Yönetici olarak yaptıklarına dikkat etmesi gerektiğini söyleyebiliriz ama ceza müessesemiz var. Kontratlardan kaynaklanan haklı hukuklarımız var. Biz nasıl vecibemizi yerine getirmediğimiz zaman futbolcumuza cezamızı ödüyorsak futbolcu da vecibelerini yerine getirmediği zaman cezasını ödemek zorundadır. Quaresma'ya ceza vermeyi düşünüyoruz" demişti.