Quaresma'dan Aziz Yıldırım'a yanıt!

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, NTV Spor'un sorularını yanıtladı.

Haberler - Ntvspor 13.02.2017 - 19:45 | Son Güncelleme : 13.02.2017 - 19:55

Quaresma'dan Aziz Yıldırım'a yanıt!

NTV 'a özel açıklamalarda bulunan Ricardo Quaresma, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'Quaresma bize gelmek istedi' açıklamasına yanıt verdi.

Quaresma, "Aileme yakın bir isim ortaya atıldı. Kesinlikle öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum, araştırmadım. Bir karakterim var, kişiliğim var. Para ile satın alınamayacak bir karakterim olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş'ın başarılı olduğu dönemde böyle bir açıklama, gündem değiştirme olarak düşünülebilir. Herkes şunu bilmeli ki Türkiye'de oynayacağım tek takım Beşiktaş'tır. Eğer bir gün beni istemezlerse, Türkiye'den ayrılırım." dedi.

"FİZİK OLARAK ÇOK İYİYİM"

Yeni sözleşmesi hakkında konuşan Ricardo Quaresma "Beşiktaş'la sözleşmesi yenilediğim için çok mutluyum. Başkanımıza ve hocamız bana gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür ederim. Geleceğim için bir şey diyemem. Fizik olarak iyi durumdayım. 37 yaşıma kadar neler olur bilemiyorum. Böyle olursam devam ederim. Şu an 33 yaşındayım ve fizik olarak çok iyiyim." dedi

"KALBİMDE BEŞİKTAŞ VE PORTO KALACAK"

Bu sezon yakaldığı başarılı performansı değerlendiren Portekizli yıldız, "Kariyerimdeki yükselişte tecrübe ve olgunluk büyük faktör. Pozisyon bilgisiyle daha az koşarak, daha iyi pozisyon alıyorsunuz. Al Ahli'den sonra hakkımda çok ağır eleştiriler yapıldı. Ayağa kalkmam kolay olmadı. Ama sonunda kendimi ispatladım. Dubai'de çok zaman geçirmedim. Porto'ya dönünce 'daha oynamayaz' gibi eleştiler oldu. Ama böyle olmadığını gösterdim. Porto ve Beşiktaş'ta başarılı olmamın sebebi semt takımlarındaki aile ortamı. Taraftarın sıcak davranışı sizi başarıya zorlar. Futboldan sonra kalbimde iki takım kalacak, biri Beşiktaş, biri Porto." şeklinde konuştu.

"LİGİN EN İYİ TAKIMI BİZİZ. ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Şampiyonluk yarışı hakkında konuşan Quaresma, "İkinci yarı zor olacak ama Şampiyon olacağız. Süper Lig'in en iyi takımı Beşiktaş'tır. Bize de kalan sürede bunu sahada gösterip, şampiyon olmak kalıyor." dedi.

HAKEM AÇIKLAMASI!

Hakemlerden memnun olmadığını dile getiren başarılı oyuncu, "Türkiye'deki hakemler konusunda konuşursam sanırım ceza alırım. Bunu yorumculara bırakıyorum. Hakem hataları nedeniyle maç kaybettiğimde kimse benden memnun olmamı beklemesin." diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ EN DOĞRU TEKNİK DİREKTÖRÜ SEÇMİŞ"

Şenol Güneş'e övgüler yağdıran Quaresma, "Şenol Güneş örnek alınacak bir insan. Çalıştığı takımlar ve oyuncular belli. Beşiktaş en doğru teknik direktörü seçmiş. Birçok antrenörle çalıştım, hepsinden bir şey öğrendim. Şenol Güneş de çalışmaktan mutlu olduğum bir isim. Hocamın da benden memnun olduğunu tahmin ediyorum. Bana forma şansı vererek futbol oynanama imkan sağlıyor." yorumunu yaptı.

"ŞENOL GÜNEŞ BENİ ÇOK İYİ İDARE EDİYOR"

Oyundan alınırken gösterdiği tepkilere açıklık getiren Portekizli yıldız, "Bazen kontrol edemediğim duygular oluyor. Oyundan çıkmaktan da hoşlanmıyorum ama Şenol Güneş'i bu konuda tebrik ederim. Beni çok iyi idare ediyor." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...