2007 yılında şampiyon olmasına rağmen Ferrari'de sağlam bir yer edinemeyen Kimi Raikkonen'in 2010'da ne yapacağı merakla bekleniyor.

Ferrari'nin önümüzdeki yıl Fernando Alonso-Felipe Massa ikisiyle yarışacağını ve Giancarlo Fisihella'nın da üçüncü pilot olacağını açıklamasının ardından, Raikkonen'in McLaren'e geri döneceği ya da Toyota ile anlaşacağı söyleniyordu. Ancak, Brezilya Grand Prix'si öncesi konuşan Fin pilot, hiçbir takımla anlaşmadığı söyledi.

Brezilya'da 30. yaşgününü kutlayan Fin pilot, ancak şampiyonluk için iddialı bir takımda yer bulabilirse Formula 1'de yarışmaya devam edeceğini açıkladı.

Raikkonen, "Tabii ki istersem Formula 1'de kalırım. Ama, aptal bir kontrat imzalamamın hiçbir anlamı yok. Bekleyip, seçeneklerimi değerlendireceğim. Zamanı geldiği zaman da kararımı vereceğim" dedi.

Kimi Raikkonen 9 sezondur mücadele ettiği Formula 1'den ayrılması halinde ralliye geçebileceğinin sinyallerini verdi. Kariyerine 2001 yılında Sauber ile başlayan ünlü sürücü, ertesi yıl McLaren'e geçmiş, İngliz takımında 5 sezon yarıştıktan sonra 2007'de Ferrari'ye transfer olmuştu.