Raikkonen ralliye geçti

2007 yılının Formula 1 şampiyonu Kimi Raikkonen, Citroen ralli takımıyla anlaştı. Fin pilot, Citroen Junior takımıyla Dünya Ralli Şampiyonası’nı kovalayacak.

Ntvspor 04.12.2009 - 10:38

Raikkonen ralliye geçti

Ferrari'nin Fernando Alonso ile anlaşmasının ardından Ferrari Formula 1 takımındaki yerini kaybeden Kimi Raikkonen iyi bir takım bulamazsa önümüzdeki sezonu Formula 1'den uzak geçireceğini söylemişti.

Fin pilot, 2010'da Formula 1'de değil ama Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele edecek. Dünya şampiyonu Citroen takımı önümüzdeki sezon için Raikkonen ile anlaştığını açıkladı. Raikkonen, Citroen Junior takımında fransız Sebastian Ogier ile birlikte önümüzdeki yıl Dünya Ralli Şampiyonası’na dahil 13 yarışın 12'sinde mücadele edecek.

Bu sezon aralarında Dünya Ralli Şampiyonası’na dahil Finlandiya Ralllisi’nin de dahil olduğu bir kaç ralliye katılan Raikkonen, "Her zaman rallide mücadele etmek istedim. Özellikle de Dünya Ralli Şampiyonası’nda... Şimdilik 1 yıllık anlaştık. Sonrasına bakacağız" diye konuştu.

2001 yılında Sauber ile Formula 1'de yarışmaya başlayan Kimi Raikkonen ertesi yıl McLaren'e transfer oldu. 2007'de Ferrari takımına geçip, İtalyan takımıyla ilk yılında şampiyon oldu. Ancak, 2008 ve 2009'da Raikkonen'den beklenen performansı alamayan Ferrari, ünlü sürücüyle bu sezon sonunda yollarını ayırdı.

Motor sporları dünyasında Citroen'in sponsorlarından Red Bull'un desteğiyle ralli takımına geçen Raikkonen'in 2011'de Red Bull Formula 1 takımıyla yarışacağı konuşuluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...