Rakibini ısıran Suarez'e 9 maç ceza

Dünya Kupası’ndaki İtalya-Urugay karşılaşmasında rakibini ısıran Luis Suarez’e 9 maç ceza verildi. Suarez, 4 ay boyunca da futboldan men edildi. Uruguay Futbol Federasyonu ise cezaya itiraz etmeye hazırlanıyor.

26.06.2014 - 16:55

Rakibini ısıran Suarez'e 9 maç ceza

Dünya Kupası’nda İtalyan rakibini ısıran Urugaylı Luis Suarez’in cezası belli oldu.

FIFA Disiplin Kurulu, Uruguay'ın İtalya'yı 1-0 yendiği karşılaşmanın 80. dakikasında karşılaşma berabere devam ederken Chiellini'nin omzunu ısıran Suarez'in 9 milli maç ve 4 ay futbolla ilgilli tüm aktivitelerden men edilmesine hükmetti.

FIFA Disiplin Kurulu, Uruguay Futbol Federasyonu'na gönderdiği mesajda olay değerlendirilirken tüm faktörlerin göz önünde bulundurulduğunu belirterek, "Özellikle milyonlarca insanın gözünün sahadaki yıldızların üstünde olduğu Dünya Kupası gibi bir organizasyonda bu tarz bir davranış, hoş görülemez" ifadelesini kullandı.

27 yaşındaki golcü, 9 maçlık cezasını, Uruguay'ın 28 Haziran'da Kolombiya ile karşılaşacağı 2. tur karşılaşmasından başlayarak Uruguay Milli Takımı'nın mücadele edeceği resmi maçlarda çekecek.

Dört ay boyunca futbolla ilgili hiçbir aktiviteye de katılamayacak Suarez, hem 4 aylık cezası hem de 9 milli maçlık men cezası bitinceye kadar stadyumlara da giremeyecek.

Luis Suarez, ayrıca 100 bin İsviçre Frangı da para cezası ödeyecek.

Kararın açıklanmasının ardından Uruguay kanadından da bir açıklama geldi. Uruguay Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı cezaya itiraz edeceklerini söyledi.

DÜNYANIN KONUŞTUĞU ISIRIK
Dünya Kupası'nda Urugay, İtalya'yı 1-0 yenerek kupadan elemişti. Bu maçta en çok konuşulan olay, Urugaylı yıldız futbolcunun rakibine yaptığı hareket olmuştu.

Luis Suarez, 80. dakikada yaşanan bir pozisyonda İtalyan futbolcu Giorgio Chiellini'yi ısırmıştı.

DAHA ÖNCE DE CEZA ALMIŞTI
Ajax'ta forma giydiği dönemde Otman Bakkal'ı ısıran Suarez'e 7 maç ceza verilmişti.

İngiltere'nin Liverpool takımında oynayan Suarez, geçen yıl Chelsea maçında rakip oyuncuyu ısırmaktan 10 maç ceza almıştı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...