Rakocevic'ten Ataman'a eleştiri

Eurolig'deki Olimpıakos maçı sonrası ağır eleştirilere hedef olan Efes Pilsenli Igor Rakocevic, antrenör Ergin Ataman'ı eleştirdi. Sırp yıldız, Ataman'ın kendisinden gerektiği gibi faydalanamadığını iddia etti.

Ntvspor 10.01.2010 - 12:28

Rakocevic'ten Ataman'a eleştiri

Efes Pilsen antrenörü Ergin Ataman, Euroleague'deki kötü sonuçların ardından eleştiri oklarının NTV Spor’da Igor Rakocevic’e çevirmişti. Sırp yıldız ise Ataman'ın sisteminden şikayetçi olduğunu söyledi.

Igor Rakocevıc, "Uzun yıllar Tau Ceremica'da forma giydim. Orada çok daha farklı bir basketbol sistemi vardı. Takım arkadaşlarım, antrenörüm hatta antrenman düzenim bile farklıydı. Bu durum uyum sürecimi tabi ki etkiledi. Şu anda koçun oyun felsefesi daha fazla sete dayalı bir hücum. Oysa Tau Ceremica'da daha hızlı oynuyor ve dolayısıyla açık alanda daha serbestçe hareket edebiliyordum" dedi.

Sırp oyuncu Rakocevıc, antrenör Ergin Ataman'ın kendisini daha faydalı kullanabileceği belirtti.

Igor Rakocevıc, "Koç beni daha iyi kullanabilir. Olimpiakos maçının başında 2 - 3 şut kaçırdığım için beni hemen kenara aldı. Oysa bundan önceki neredeyse 10 karşılaşmada son derece iyi oynamıştım. Olimpiakos maçında o talihsiz top kaybını yapınca da kendimi hemen kenarda buldum" diye konuştu.

Euroleague'de Top -16'ya kalabileceklerine hala inandığını vurgulayan Sırp yıldız, Beko Basketbol Ligi’ndeki rekabetin yetersizliğinden de yakındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...