Rasna: Rakiplerimizi korkutuyoruz

Voleybolda Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi dörtlü finalinde mücadele edecek Fenerbahçe Acıbadem Bayan Takımı'nın kaptanı Çiğdem Can Rasna, "Bugüne kadarki performansımız rakiplerimizi muhakkak korkutuyordur" dedi.

02.04.2010 - 10:32

Rasna: Rakiplerimizi korkutuyoruz

Fransa'nın Cannes kentinde yarın ev sahibi ekiple oynayacakları maçla başlayacakları dörtlü finalle ilgili soruları yanıtlayan Rasna, 22 yıldır birinci ligde oynadığını hatırlatarak, "Defalarca dörtlü final oynadım. Bu kez daha başka bir duygu yaşıyorum. Çünkü kupaya hiç bu kadar yakın olmamıştık, belki de hiç bu kadar favori gösterilmemiştik. Fenerbahçe Acıbadem çok iyi bir ekip. Bu yıl çok iyi bir takım kuruldu. Bize inandıkları için ve amatör branşta bu kadar yatırım yapıp bizi bu noktaya getirdikleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.
        
"RAKİPLERİMİZ İÇİN KORKUTUCU BİR EKİBİZ"
Çiğdem Can Rasna, gerek Aroma Bayanlar Voleybol Ligi, gerekse Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ortaya koydukları performansla rakipler için korkutucu bir ekip olduklarını ifade etti.


Bu yöndeki bir soruyu yanıtlayan kaptan, "Bugüne kadarki performansımız rakiplerimizi muhakkak korkutuyordur. Onlar açısından baktığınızda, öyle bir takımla karşılaşıyorsunuz ki, Avrupa'da hiç maç kaybetmemiş, kendi ülkesinde maç kaybetmemiş ve az set vererek bu noktaya gelmiş. Tabii ki onların tarafından baktığınızda korkutucu bir ekibiz" şeklinde konuştu.
        
"PANİK VE STRES YOK"
Kaptan Çiğdem, takımım güzel bir heyecan yaşadığını, panik ve stres yapmadıklarını belirtti.

Kendine güvenen bir ekip olduklarını anlatan Rasna, "Heyecan ve panik çok farklı şeyler. Biz güzel bir heyecan yaşıyoruz, panikte değiliz. Kesinlikle kendimize güvenen bir ekibiz. Elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştık, yapacağız da. İki gün iki maç var ve önemini çok iyi biliyoruz. Bunu çok isteyen oyunculardan kurulu bir takımız. Takımda heyecan var, panik ve stres yok. Sadece iki günü geçirmek ve kupayı kaldırmak istiyoruz'' şeklinde ifadeler kullandı.

NİHAN GÜNEYLİGİL: "BİZDEN ÇEKİNMELERİ ÇOK NORMAL"
Fenerbahçe Acıbadem'in oyuncularından Nihan Güneyligil, dörtlü finale gidene kadar ortaya koydukları performans nedeniyle rakiplerinin kendilerinden çekinmesinin normal olduğunu söyledi.

Ortaya koydukları başarılı çizginin rakipler için kesinlikle gözdağı olduğunu kaydeden sarı-lacivertli oyuncu, "Çünkü oynayacakları takım herkesi neredeyse hiç set vermeden yenmiş bir takım diye bakarsak herkesin bizden çekinmesi çok normal. Zaten tek tek baktığımızda kaliteli oyunculardan kurulu bir ekibiz. Aramızda dünya starları da var, Türkiye'nin değerli oyuncuları da var. Bu şekilde kurulmuş bir ekibiz. Herkesin çekinmesi çok normal" diye konuştu.
        
"HER BİRİMİZ KARİYERİNE GÜZEL BİR KUPA DAHA EKLEYECEK"
Türkiye'de bir ilki başarmış bir takım olarak Fransa'ya gittiklerini ifade eden Nihan, şöyle devam etti:
"10 maçta sadece 2 set kaybederek buraya geldik. Favori olarak gösterilen bir takım olarak orada bulunacağız. Bu da çok heyecan ve gurur verici bir şey. Hem takımımız, hem de ülkemiz adına bir ilki gerçekleştirip hak ettiğimiz, bir numaralı kupayı getirmek için oynayacağız. İnşallah benim için de bir ilk olacak. Şampiyonlar Ligi'nde daha önce de oynadım ama forma giydiğim kulüplerde dörtlü finallere kalmaya hak kazanamamıştık. Bu kadar yaklaşmış olmak, zaten gerçekleştirmiş olmak gibi bir şey. Her birimiz kariyerine inşallah güzel bir kupa daha ekleyecek."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...