Real Madrid 75 milyon euroyu reddetti

Real Madrid, Juventus'un Kovacic için yaptığı 75 milyon euroluk teklifi kabul etmedi. İtalyan ekibi, Kovacic için Real Madrid'i ikna edemeyince Paris Saint Germain'in kapısını çaldı ve Matuidi'yi 20+10,5 milyon euro bonserivisle kadrosuna kattı.

Ntvspor 19.08.2017 - 17:53

Real Madrid 75 milyon euroyu reddetti

İspanyol AS Gazetesi, Juventus'un Real Madrid'e Mateo Kovacic için yaptığı 75 milyon Euro'luk teklifin kabul edilmemesi üzerine İtalyan ekibinin Paris Saint Germain'den Blaise Matuidi'yi transfer ettiğini yazdı.

Geçen sezon Real Madrid'de 27'si lig olmak üzere 36 resmi maçta oynayan Kovacic bu sezon Barcelona ile oynanan iki Süper Kupa maçına da 11'de başlamış ve 130 dakika sahada kalmıştı. Mayıs ayında 23 yaşını dolduran Hırvat orta saha futbolcusu, Real Madrid Teknik Direktörü Zidane'dan özellikle Nou Camp'taki ilk maçta sergilediği performans nedeniyle ismen övgü almıştı. Real Madrid, Kovacic'in ilk 11'de başladığı 38 maçta da yenilmedi.

Juventus, Kovacic için Real Madrid'i ikna edemeyince Neymar'ı aldıktan sonra bütçesini toparlamak için oyuncu satmayı isteyen Paris Saint-Germain'in kapısını çaldı ve Blaise Matuidi'yi transfer etti. Juventus'un 30 yaşındaki Fransız orta saha için 20 + 10,5 milyon Euro (20 milyon Euro garanti, 10,5 milyon Euro bonus) bonservis ödeyeceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...