Real Madrid'de Ronaldo krizi!

Real Madrid'de Cristiano Ronaldo krizi yaşanıyor. İspanyol ve Portekiz basınına yansıyan haberlere göre; yıldız futbolcu sözleşme şartlarının iyileştirilmesini istiyor. Real Madrid'in gündeminde ise şimdilik böyle bir hamle yok.

Ntvspor 16.01.2018 - 20:18

Real Madrid'de Ronaldo krizi!

Real Madrid ile haziran 2021'e dek sözleşmesi bulunan Cristiano Ronaldo'nun geleceği; son günlerde İspanyol basınının en önemli gündem maddelerinden biri.

As gazetesi, Portekizli futbolcunun Manchester United'a dönmek istediğini iddia ederken; Marca gazetesi de eflatun beyazlı kulüp ile Ronaldo arasında sözleşme krizi yaşandığını ileri sürüyor.

İspanya'dan yansıyan haberlere göre; Ronaldo, Messi ve Neymar'ın yaptığı yeni kontratların ardından kendi mukavelesindeki şartların iyileştirilmesini istiyor. Ronaldo, kendisini dünyanın en çok kazanan futbolcusu yapacak sözleşmeyi karşısında görme arzusunda. Real Madrid yönetimi ise; Ronaldo'ya yeni sözleşme önermelerinin gündemlerinde olmadığı görüşünü savunuyor. Ligde lider Barcelona'nın 19 puan gerisine düşen Real Madrid'de yönetim kurulu, Ronaldo'nun sözleşme görüşmelerinin ileri bir tarihte yapılmasından yana.

Ronaldo'nun ülkesi Portekiz'den ise; oyuncunun durumuyla ilgili farklı bir haber gündeme düştü. Buna göre Record gazetesi, Real Madrid Başkanı Florentıno Perez'in Ronaldo'nun satışı için menajeri Jorge Mendes'e yeşil ışık yaktığını yazdı. Record, Perez'in Ronaldo için transfer tekliflerine açık olduklarını Mendes'e ilettiğini yazdı.

Bu sezon ligde sadece 4 gol atabilen Ronaldo, daha önce kendisine sözleşmesiyle ilgili yöneltilen sorulara ilginç yanıtlar vermişti. Portekizli yıldız, "Kariyerimi Real Madrid'de noktalamak isterim ama bu bana bağlı değil. Kulübün patronu değilim" ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...