Real Madrid'den Mbappe itirafı

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Monaco'nun yıldızı Kylian Mbappe'yi transfer etmeye çalıştıklarını net bir ifadeyle doğruladı. Perez, Ronaldo'nun takımda kalacağı konusunda da kendisinden emin konuştu.

Ntvspor 28.06.2017 - 10:43 | Son Güncelleme : 28.06.2017 - 10:44

Real Madrid'den Mbappe itirafı

"Dünya üzerinde 18 yaşında olup; Real Madrid'de oynayabilecek fazla sayıda oyuncu yok. Kyian Mbappe de o oyunculardan biri." Bu sözler Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e ait.

Monaco'nun 18 yaşındaki yıldızına övgüler yağdıran Perez, teknik direktör Zinedine Zidane’ın transferin gerçekleşmesi için bizzat devreye girdiğini de doğruladı.

Perez bununla birlikte Zidane’ın genç oyuncuya ilk 11'de oynama garantisi verdiği iddialarını yalanladı.

Mbappe'yi uzun süredir takip ettiklerinin altını çizen Perez; "Transfer gerçekleşirse Mbappe'nin ne kadar oynayıp oynamayacağına Zidane karar verir. Kendisi henüz 18 yaşında ve dünyanın en büyük kulübünde oynamak sabır gerektirir. Bununla birlikte sadece yedek kulübesinde otursun diye oyuncu transfer etmeyiz" dedi.

"RONALDO İNCİNMİŞ"

Perez, ayrılık talebinde bulunan Cristiano Ronaldo'nun takımda kalacağı konusunda da kendisinden emin konuştu.

Konfederasyonlar Kupası'nda mücadele eden Ronaldo ile henüz görüşmediğini ifade eden Perez; "Ronaldo'nun menajeri Mendes ile görüştüm. Endişe edecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Cristiano kendisine haksızlık yapıldığını düşünüyor. Öfkeli ve incinmiş durumda. Ancak onun ne kadar dürüst ve verdiği sözlere bağlı biri olduğunu da biliyorum" diye konuştu.

Perez, bazı gazetecilere Ronaldo'nun Real Madrid forması giymiş fotoğraflarını yayımlamamaları talebinde bulunduğunu da kesin bir dille yalanladı.

Sayfa Yükleniyor...