İddialara göre, evli ve çocuk sahibi John Terry, Chelsea'de bir dönem takım arkadaşı olan Wayne Bridge'in eski sevgilisi ile aylarca süren yasak bir ilişki yaşadı. Dahası Vanessa Perroncel adlı iç çamaşırı modeli, ilişki sırasında hamile kaldı ve parasını Terry'nin ödediği kürtajla bebeğini aldırdı. Bu haber İngiltere'de geniş yankı uyandırdı.

Ada'da yanıtı en fazla merak edilen soru ise Terry'nin, milli takımdaki kaptanlık görevinin elinden alınıp alınmayacağı. İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello'nun, bu konudaki son kararını hafta sonunda vermesi bekleniyor. Terry'i, Chelsea'deki menajeri Carlo Ancelotti gibi destekleyenler olduğu kadar kaptanlığının elinden alınmasını isteyenler de var. Onlardan biri de, Tottenham Menajeri Harry Redknapp.

Aynı zamanda Chelsea'nin başarılı oyuncusu Frank Lampard'ın amcası olan Redknapp, tüm futbolcuların topluma, özellikle de çocuk ve gençlere örnek olması gerektiğini savundu.

Redknapp, “Menajer olarak, futbolcuların boş zamanlarında neler yaptığını denetlemeniz imkansız. Ancak bir futbolcu örnek davranış sergilemeye yanaşmıyorsa, asla sahaya çıkmasına izin verilmemeli” diye konuştu.