Rekor yok zafer var: 3-2

Peş peşe 4. yenilgisini alsa olumsuz anlamda bir rekor kıracak olan Fenerbahçe, bir ara 2-1 yenik duruma düştüğü maçta Ankaragücü’nü devirdi.

12.12.2009 - 22:02

Rekor yok zafer var: 3-2

MERT AYDIN – Daum, işler en azından sonuç olarak iyi giderken futbolu ıslıklayan Fenerbahçe taraftarlarına çıkışmıştı. “Var mı hiç böyle başlangıç” diye sormuştu. Kaderin cilvesi odur ki Daum yönetimindeki Fenerbahçe, seyircisiz Ankaragücü maçına çıkarken negatif bir rekorun eşiğinde. Kaybederse ligde ilk kez peş peşe 4 yenilgi olacak. Büyük konuşmamak gerektiğinin en güzel kanıtı, öyle değil mi?


Ankaragücü takımına bakıyorum. Gördüklerim sezon başında Ankaraspor maçında gördüklerimden çok farklı değil. Turkcell Süper Lig’in en derinlikli kadrosu başkentte. Her mevkiide fazlasıyla alternatif mevcut. Ama teknik direktör yok ortalarda. Yılların kaleci antrenörü Fikret Yılmaz, takımın başında.

Seyirci olmayınca ses seda da yok. Sahaya olmadık şeyler atan seyirciler, kombine sahiplerinin “hayır dualarını” alıyordur herhalde. 6’da Metin’in karamboldeki şutu dışarı gidiyor. 8’de Aydın sağda Fenerbahçe savunmasını ipe diziyor. Sıfırdan ortasına vuracak bir arkadaşı yok.

10 dakikalık sessizlikten sonra Fenerbahçe, oyunda egemenliği eline alıyor. 12’de Bilica’nın anlamsız gibi görünen yerden uzun pas denemesi Ankaragücü savunması ıska geçince anlam kazanıyor. Güiza vurana kadar Senecky, kalesini terk ediyor. İspanyol’un vuruşu Slovak’tan geri geliyor. 27’de sağdan Gökhan ortalıyor. Ön direkte Güiza topuk pasını yapıyor. Alex için golü atmak zor olmuyor: 1-0.

38’de Ankaragücü atağı geliyor. Cihan’ın uzun pasında yayda Metin topuk hareketi yapıyor. Güiza yapar da o yapamaz mı? Top Vassell’e geliyor. İngiltere Milli Takımı’nda oynamış bir adam bu fırsatı kaçırmaz: 1-1.49’da Vassell solda boş kaldı. İstediği gibi at koşturduktan sonra ortaya çıkardı. Uzak direkte Aydın golü attı: 1-2. 60’ta Özer, kendisinden hep beklenen o büyücü paslarından birisini attı. Alex, kaleciyi geçip eşitliği buldu: 2-2. 74’te Alex’in kornerinde Mehmet’in kafasını son anda Senecky kurtardı.

Selçuk’un yerine Semih’in girmesiyle orta saha düştü Fenerbahçe’de. 78’de Konate soldan geldi. Ortasına Meye zımba gibi vurdu. Üst direk sallandı. 80’de Meye’nin vuruşu az farkla dışarı gitti. 87’de kornerden gelen top Ankaragücü savunmasının dengesini bozdu. Güiza sol ayağıyla köşeyi gördü: 3-2. Uzatmada Özer’in çizgiden çıkardığı top, maçın kaderini belirledi.

Fenerbahçe bir an evvel ilk yarının bitmesini bekliyor. Belli ki takımın toplu bir terapiye ihtiyacı var. Sıkıntı sadece fiziksel ya da futbolla ilgili değil. Psikolojik bir durum söz konusu. Bu maçta belli dakikalarda saman alevi gibi parladı Fenerbahçe. Bu maça yetti ama dedik ya devre arası bir silkinmeye ihtiyaç var.

FENERBAHÇE: 3 - ANKARAGÜCÜ: 2
Stat
: FB Şükrü Saracoğlu
Hakemler: Halis Özkahya, Volkan Narinç, Ekrem Kan
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan, Lugano, Bilica, Roberto Carlos, Mehmet Topuz (Dk. 87 Uğur), Selçuk (Dk. 75 Semih), Cristian, Özer, Alex, Güiza (Dk. 90 Deniz)
Ankaragücü: Senecky, El Yasa, Brabec, Baki, Broggi, Cihan (Dk. 90 3 Volkan), Adem, Hürriyet, Aydın, Metin (Dk. 61 Meye), Vassell (Dk. 77 Konate)
Goller: Dk. 27 ve 60 Alex, Dk. 87 Güiza (Fenerbahçe), Dk. 38 Vassell, Dk. 49 Aydın (Ankaragücü)
Sarı kartlar: Dk. 3 El Yasa, Dk. 60 Hürriyet (Ankaragücü), Dk. 50 Roberto Carlos, Dk. 90 1 Deniz (Fenerbahçe)

Turkcell Süper Lig'de 2009-10 sezonunun fikstürü, puan durumu ve gol krallığı...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...