Bayern Münih'te forma giyen Fransız yıldız futbolcu Franck Ribery, Real Madrid ile bir ön sözleşme imzaladığı yönündeki söylentileri yalanladı.

Ribery, Bild gazetesine verdiği röportajda, Real Madrid ile 2010 yazı için bir ön sözleşme imzaladığınız söyleniyor. Bu doğru mu" şeklindeki soruya, "Hayır, hayır. Real Madrid ile bir ön sözleşme imzalamadım. Hiçbir yerde bir şey için imza atmadım" dedi.

Bayern Münih ile sözleşmesini uzatmayı düşünebileceğini ifade eden Ribery, "Hangi şartlar altında" şeklindeki bir soruya karşılık da Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istediğini, ancak şu an Bayern Münih takımının bunu kazanabilecek durumda olmadığını belirtti. Şu anda Barcelona, Real Madrid, Arsenal ya da Inter ile aynı düzeyde olmadıklarını ifade eden Ribery, "Onlar daha güçlü. Ancak futbolda her şey yine de mümkün" şeklinde konuştu.

Ribery, Bayern Münih'te kalıp kalmayacağı konusunda bu sezon sonunda karar vereceğini ifade etti.İspanya'da ve İngiltere'deki vergilerin yüksek olmasının düşüncelerinde bir rol oynamadığını belirten Fransız yıldız, çok iyi bir hayat standardının olduğunu ve iyi para kazandığını, paranın da önemli bir faktör olmadığını kaydetti.

Ribery, Bayern Münih'te kalması konusunda kulüp başkanı Uli Hoeness ve yönetim kurulu üyesi Karl-Heinz Rummenigge'nin önemli bir rol oynadıklarını, teknik direktör Louis van Gaal'in ise etkili bir rolü olmadığını ifade etti. Gaal ile ilişkisinin sorulması üzerine, "Normal. O burada çalışıyor. Ben de burada çalışıyorum" cevabını veren ünlü futbolcu, birbirlerine karşılıklı saygı duyduklarını kaydetti.

Takım arkadaşı Luca Toni'nin takımdan ayrılmasına üzüleceğini, Bayern Münih'te önemli bir oyuncu olduğunu ve takıma çok fazla katkı sağladığını ifade eden Ribery, Toni'nin yaşadığı durumdan dolayı üzüldüğünü dile getirdi.