Ribery'e 3 maç ceza

Bayern Münih'in Fransız yıldızı Franck Ribery, Şampiyonlar Ligi finalinde takımındaki yerini alamayacak. UEFA, yarı final ilk maçında kırmızı kart gören Ribery'e 3 maç ceza verdi.

Haberler - Ntvspor 28.04.2010 - 15:38

Ribery'e 3 maç ceza

UEFA, Bayern Münih'in Fransız yıldızı Franck Ribery hakkında merakla beklenen kararını açıkladı. UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, Almanya'da Lyon ile yapılan yarı final ilk maçında doğrudan kırmızı kart gören Ribery'i 3 maçla cezalandırdı.

Böylece Ribery'nin, 22 Mayıs’ta Bernabeu Stadı'nda yapılacak final maçında oynama olasılığı ortadan kalktı. Bayern Münih'in, kararı temyize götürmek için 3 gün süresi bulunuyor.

B.MÜNİH İTİRAZ EDİYOR
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Lyon'u geçerek finale kalan Bayern Münih kulübünden yapılan açıklamada, UEFA tarafından Ribery'ye verilen cezaya itiraz edileceği ve bunun için tüm hukuki imkanlardan faydalanılacağı belirtildi.

UEFA'nın, Şampiyonlar Ligi'nde Lyon'a karşı oynanan ilk maçta Ribery'nin rakibine yaptığı faulü ''bir saldırı'' olarak nitelendirdiği, bunun hiç bir şekilde anlaşılamadığı ve bu kararın yanlış görüldüğü de açıklamada kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...