Ricky Davis Türk Telekom’da

Türk Telekom, NBA'da uzun yıllar forma giymiş yıldız forvet oyuncusu Ricky Davis'i aldı.

02.03.2010 - 20:40

Ricky Davis Türk Telekom’da

ANKARA - Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom, NBA'da uzun yıllar forma giymiş yıldız forvet oyuncusu Ricky Davis'i aldı.

Başkent ekibinin kulüp başkanı Celalettin Dinçer ve bazı yöneticiler, Türk Telekom'un, Avrupa Kupası 2. tur (L) Grubu'nda sahasında Gran Canaria takımıyla oynadığı maçın devre arasında Davis'i basın mensuplarına tanıttı.

Dinçer, transferle ilgili yaptığı açıklamada, Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) uzun yıllar forma giymiş ve önemli bir kariyere sahip olan bir oyuncuyu kadrolarına kattıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Davis'in NBA Ligi takımlarından LA Clippers'da forma giydiğini hatırlatan Dinçer, ''Oyuncumuz sezon sonuna kadar burada olacak. Davis, Türk Telekom'a ve Türk basketboluna büyük renk katacak. Şampiyonluğa aç bir takımız. Bunun gerçekleşmesi için de elimizden gelen herşeyi yapmak zorundayız'' dedi.

Tanıtım toplantısında konuşan Ricky Davis ise Türkiye'ye geldiği için mutlu olduğunu ve takımıyla birlikte başarılı olmak istediğini ifade etti.

Bu arada, kulüp başkanı Celalettin Dinçer, takımdan ayrılan Serkan Erdoğan'ın bu kararını kendisinin verdiğini, kulüp olarak bu karara saygı duyduklarını söyledi. Başkent temsilcisinden ayrılan Serkan Erdoğan, İspanya'nın Alicente takımına transfer olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...