Rıdvan Dilmen: Kayseri 5 atmaya gelmiş

Rıdvan Dilmen'in kaleminden Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında büyük yara aldığı Kayseri Erciyes maçı...

rıdvan-dilmen-15-03-14

Kanarya tüm maç şuursuz oynadı...Futbolcular bu skorla korkunç bir çöküntüye uğradı

Erciyes buraya beraberliğe gelmemiş, kazanmaya da gelmemiş...

5 atmaya gelmiş. Erciyes'te sol bek şut attı, sağ bek şut attı, üç forvetin tamamı şut attı. Murat Yıldırım, Oğulcan pozisyona girdi orta sahadan. Buna karşılık F.Bahçe'nin "Bu da kaçar mı?" dediğimiz bir pozisyonu yoktu. Bunda bir tuhaflık var.

İkinci yarıya gelince. Bana göre Erciyes'in ofsayt çalınan pozisyonu gol.
Erciyes'in iki puanı gitti. 90'da da Fenerbahçe'nin net penaltısını vermedi.
Erciyesli oyuncu kontrolsuz atlıyor ve Diego yerde kalıyor, penaltı.

Fenerbahçe 2-4-4 ile başladı maça.
İkinci yarıda ise iki değişiklik yaptı ve 3-4 pozisyona girdi. Ancak taktik düzeni olmayan, karambole dönen bir oyun vardı sahada. Buna karşın Erciyes'in de kontraları var, direkten dönen topları var.
Sonuçta futbolu taraftar anlıyor.
Kazanırken dahi mutlu etmeyen bir Fenerbahçe var.
Düşünün takım kritik bir maça çıkıyor; saat de fena değil, pırıl pırıl bir hava var. 30 bin kişi olması lazım tribünlerde ama yok, taraftar ümidini kaybetmiş.
Takıma güvenmiyorlar, inanmıyorlar.

Bir yerde 'Lastik patlayacak' diyorlardı ve bu beraberlikle Fenerbahçe çok ciddi bir yara aldı. Fenerbahçe vasat kalecisinden kötü Webo'suna kadar, Gökhan ile Caner'in de düşük olduğu bir maç oynadı. Sahada şuurunu, kontrolünü kaybetmiş bir takım vardı.
Meireles oyuna giriyor, küskün, bam güm vuruyor toplara. Fenerbahçe'ye bir aidiyeti kalmamış gibiydi. Sanki protesto eder gibi oynuyor. Fenerbahçe bundan önce hep çok diri dururdu, ama fizik gücü de düşük artık. Dün gece dakikalar Fenerbahçe'yi şuursuzlaştırmaya başladı.

F.Bahçe oyunun sonlarına kadar sakin kalmayı başarırdı artık kalamıyor.
Artık Mersin maçı daha da zorlaştı.

Taraftar için değil sadece, oyuncu için daha da zor. Oyuncular korkunç bir çöküntüye uğradı. Birçok oyuncu zaten defolu geldi buralara... Alves'i, Kuyt'ı, Diego'su... Sadece ve sadece iki beki istikrarlı olmaya çalışırken onlar da düşmeye başlayınca F.Bahçe de durdu. Bunları taraftar da görüyor.

Erciyes'te 1996'lı Mehmet Seçme sadece 18 dakika bir lig maçında oynayıp Fenerbahçe karşısına çıkıyor. Fatih Tekke birçok oyuncusunu da getirmedi buraya. İşte F.Bahçe böyle bir takımı yenemiyor. Zaten buralara kötü oynayarak geldi. Bir rakip taraftar düşünün, açtınız radyoyu Fenerbahçe 1-0 önde ve kapattınız. Ne beklersiniz, fark olmasını. Ama uzatmalar dahil 95 dakika sonra bakıyorsunuz maç 1-1. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. F.Bahçe kazanırken de kaybettiğinin farkında değildi.

Sayfa Yükleniyor...