Riekerink'in kaderi Flores'e bağlı

Galatasaray'da teknik direktör arayışları devam ederken, göreve başlayan Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Jan Olde Riekerink için olumsuz karar verdi. Sportif Aş Yönetimi, teknik adamın yeni sezonda Florya'da, futbol akademisinde görev yapmasını isteyecek.

Ntvspor 07.06.2016 - 09:54

Riekerink'in kaderi Flores'e bağlı

Yeni sezon öncesi teknik direktör konusunda temaslarını sürdüren Galatasaraylı yetkililer, Quique Sanchez Flores'den yanıt bekliyor. İspanyol çalıştırıcıyla yapılan ilk görüşme olumlu geçmişti. Ancak deneyimli teknik adam, ilerleyen günlerde yeniden bir araya gelmenin daha doğru olacağını sarı-kırmızılı yetkililere iletti.

Galatasaray, bir yandan Flores'ten yanıt beklerken, Ziraat Türkiye Kupası'nın kazanılmasında da pay sahibi olan Jan Olde Riekerink konusunda kararını verdi. Sportif A.Ş yönetimi, Hollandalı teknik adamın futbolcularla iyi anlaşmasının göz ardı edilmemesi gerektiğini fakat yeni sezona yeni bir teknik adam ile radikal değişiklikler yaparak girmenin daha doğru olacağına karar verdi. Bu doğrultuda öncelikle teknik adam konusunu çözmek isteyen yönetim, Flores'ten gelecek yanıta göre hareket edecek. Önümüzdeki günlerde ispanyol teknik adamla bir kez daha masaya oturacak sarı kırmızılılar, Flores'in kararını bekleyecek. Jan Olde Riekerink, geçtiğimiz günlerde Hollanda basınına yaptığı açıklamada futbolcuların kendisini takımın başında görmek istediğini belirtmiş, yönetimin yakında kararını vereceğini vurgulamıştı.

Sayfa Yükleniyor...