KOSTANAY - Futbolda UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Kazakistan'ın FC Tobol takımıyla deplasmanda 1-1 berabere kalan Galatasaray'da, teknik direktör Frank Rijkaard, elde ettikleri sonucun kötü olmadığını söyledi.

Karşılaşmanın ardıdan düzenlenen basın toplantısında konuşan Frank Rijkaard, ilk resmi maçlarına çıktıklarına da dikkati çekerek, ''Herşeye karşın iyi oynadığımızı düşünüyorum. Savaşmak zorunda olduğumuz bir maçtı ve beraberliğin kötü bir sonuç olduğunu düşünmüyorum. En azından evimize avantajlı gidiyoruz'' dedi.

FC Tobol ile zor bir maç yapacaklarını bildiklerini aktaran Hollandalı çalıştırıcı, ''Rakibimiz çok organize bir takım ve bugün de iyi oynadılar. İyi forvetleri var. Liglerinde de uzun bir dönemi geride bıraktıkları için bizden daha hazır durumdalardı. Bizim için erken yediğimiz gol dezavantaj oldu. Rakibimizin de kendisine olan güveni arttı. Genel itibarıyla da karşılaşma zor geçti. Bu sonucu kendi evimizde telafi edebileceğimizi düşünüyorum'' diye konuştu.

''GENÇLERİN YARDIMINA İHTİYACIMIZ VARDI''
Rijkaard, henüz tam olarak hazır olmamaları nedeniyle Baros ile Arda'yı 90 dakika oynatamadığını vurguladı ve genç oyunculara ağırlık verdiğini bildirdi.

Takımı, gençlerin ağırlıkta olduğu bir biçimde oluşturmasının ve Arda ile Baros'u da 90 dakika oynatmasının bir risk olacağını dile getiren Hollandalı teknik adam, ''Bugün gençlerimizin yardımına ihtiyacımız vardı. İyi oynadığımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Rakip ekipte en fazla dikkatini çeken oyuncunun sorulması üzerine, FC Tobol'u bireysel olarak değil takım olarak değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Rijkaard, ''Takım olarak iyi oynuyorlar. Bir kişi seçmek anlamsız olur'' dedi.

Toplantı sonrasında Kazak gazetecilerin, Rijkaard'dan imza alabilmek için birbirleriyle yarışmaları dikkati çekti.

Galatasaray, maçın ardından İstanbul'a dönmek üzere havalimanına hareket etti.

OGAI: İSTANBUL'A KAZANMAYA GİDECEĞİZ
FC Tobol Teknik Direktörü Dimitri Ogai de Galatasaray karşısında sahaya istedikleri futbolu oynamak için çıktıklarını bildirdi.

Ogai, açıklamasında, ''Biz sahaya oynamak için çıktık. İstanbul'a da kazanmak için gideceğiz. Karşımızdaki rakip güçlü ama biz elimizden geldiğini burada yaptığımız gibi orada da yapacağız'' diye konuştu.