Rijkaard: Bizi provoke ettiler

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Fenerbahçe'yi sistemli provokasyon yapmakla suçladı. Hollandalı teknik adam, "Oyuncularımı uyarmıştım. Bu tür oyunlara karşı daha akıllı olmalıydık" diye konuştu.

Haberler - Ntvspor 28.10.2009 - 10:31

Rijkaard: Bizi provoke ettiler

Olaylı Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin yankıları sürüyor. Sahadan 3-1 yenik ayrılan Galatasaray'ın teknik direktörü Frank Rijkaard, Kadıköy'de kendilerinin bilinçli bir şekilde provoke edildiğini söyledi.

Hollandalı teknik adam, sistemli provokasyon iddiasını, Fenerbahçe'nin kendilerinden çekinmesine bağladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi yayın organı GS TV'ye açıklamalarda bulunan Rijkaard, "Yaşananlar utanç verici. Provokasyonu iyi yapıyorlar. Bizim ise sadece akıllı olmamız gerekiyordu. Yaşanan tüm olaylar Fenerbahçe'nin stratejisinin bir parçasıydı. Çünkü bizim iyi bir takım olduğumuzu biliyorlardı. Ama ne yazık ki onların oyununa geldik" ifadelerini kullandı.

Kadıköy'de futbolu kirleten görüntülerin yaşandığını söyleyen Rijkaard, stattaki atmosferin çok gergin olduğunu ve futbolcular için sakin kalmanın zor olduğunu vurguladı.

Hollandalı teknik adam, Keita'nın başına isabet eden pet şişeden sonra sinirlerine bir türlü hakim olamadığını; kendisiyle devre arasında konuşmasına karşın, bu oyuncunun kırmızı kart gördüğünü ifade etti.

Yedikleri ilk golün ofsayt olduğunu savunan Rijkaard, penaltı pozisyonunda da Alex'in kendini attığını iddia etti.

Sayfa Yükleniyor...