Rijkaard: Çok agresif oynadık

Galatasaray teknik direktörü Frank Rijkaard maçtan sonra yaptığı açıklamada 'Çok agresif oynadık. Futbolcuları kutluyorum' ifadesini kullandı.

Haberler 24.12.2009 - 00:39

Galatasaray teknik direktörü Frank Rijkaard maçtan sonra yaptığı açıklamada "Çok iyi bir maçtı. Çok agresif oynadık ve önde bastık. Futbolcularımı tebrik ediyorum" dedi.

Trabzonspor karşısında 1 de gol atan Caner hakkında da yorumlarda bulunan Hollandalı teknik adam "Mükemmel bir maç oynadı ve mükemmel bir gol attı. Daha fazla ileri çıkmayı seven bir futbolcu, bu maçta da bunu bize gösterdi" ifadesini kullandı.

Yabancı futbolcuların bu maçta olmamasını da değerlendiren Rijkaard "Bu bir risk değil. Zaten Aykut ile maça başlayacaktık. Elano'nun yerine de Ayhan oynayacaktı. Kewell'ın durumu farklı. Tıbbi açıdan izin verdik, bir tedavisi gerçekleşecekti. Kewell gibi bir oyuncuya ligin ikinci yarısında ihtiyacımız var. Normalde Keita'yı oynatacaktık ancak sakatlığı var" dedi.

AYKUT: İKİNCİ YARI İYİ OYNAMADIK
Galatasaray kalecisi Aykut ise ilk yarıdaki mükemmel oyunlarını ikinci yarıya taşıyamadıklarını söyledi.

Daha önce Galatasaray'da en önemli kupaları yabancı kalecilerin getirdiğini dile getiren Aykut, ''Bu bizim aklımızda kaldı, ama zaman değişti, Türk kaleciler de artık başarabilir. 4 haftada bir maç oynamak zor bir şey.

Bahane aramıyorum, ama bunun için her idmanda herkesten daha fazla çalışmak için çaba harcıyorum'' diye konuştu.

Maçta ikinci yarı oyuna giren Berkin'e de övgüler yağdıran Aykut, ''Uzun vadede Galatasaray için büyük bir yatırım olacak. Bugün stada gelenler çok şanslı, çünkü onun ilk oyununu izlediler'' dedi.

Sarı-kırmızılı futbolculardan Ayhan da yabancı oyunculardan yoksun sahaya çıktıklarını, ancak takımda çok fazla forma şansı bulamayan futbolcuların da böylece kendilerini gösterme şansı bulduklarını söyledi.

Maçta herkesin elinden geleni yaptığını dile getiren Ayhan, ''Bu maçın önemi ortadaydı ve sergilediğimiz futbol çok olumluydu. istediğimiz sonucu aldık'' ifadesini kullandı.

Ayhan, askerlik sorunu nedeniyle yurt dışına gideceği iddiaları sorulunca ''Bizim 38 yaşına kadar askere gitmeme hakkımız var. 32 yaşımdayım ve Galatasaray ile 2 yıllık sözleşmem var. O nedenle yurt dışına gitmem söz konusu değil'' yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...