Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Trabzonspor ile ''garip'' bir maç yaptıklarını söyledi.

Frank Rijkaard, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, duyguların çok yüksek yaşandığı bir maç yaptıklarını belirterek, ''Garip bir maç oldu, bayağı bir gol gördük. Özellikle ilk yarıda bizim oynadığımız iyi futbol vardı. Trabzonspor da iyi bir takım, iyi futbol oynadılar. Tam 'oyunu kontrol altına aldık, maçı kazanacağız' derken, ilk yarının sonunda bir gol buldular. Bu bizi psikolojik olarak belki etkiledi ve ikinci yarıya istediğimiz gibi başlayamadık. Trabzonspor'un attığı golden sonra takımımızın toparlanıp takım ruhunu göstermesi gerekiyordu, bunu da yaptık. Toparlanıp 2 gol daha bulduk. Çok zor maç oldu, çok özveride bulunduk ve kazandık'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin, Gaziantepspor maçında aldığı yenilginin ekstra bir motivasyon olduğunu anlatan Hollandalı teknik adam, ligdeki puan farkını en aza indirmek için kesinlikle kazanmak zorunda oldukları maçtan galibiyetle ayrılmayı başardıklarını kaydetti.

Çok gol yemeleriyle ilgili sorunun yalnızca savunmada aranmaması gerektiğini vurgulayan Rijkaard, ''Takım olarak kazanıyor, yitiriyoruz. 4 gol atıp, 3 gol yedik. Hatalarımız olabilir, bunları düzelteceğiz. Buradaki en büyük hata, ikinci yarıya kötü başlamamızdı. Bunu da düzelteceğiz'' diye konuştu.

Basın mensuplarının ısrarlı olarak Fenerbahçe maçıyla ilgili sorular yöneltmesi üzerine Rijkaard, ''Fenerbahçe maçının öneminin bilincindeyiz ama benim için en önemli maç, önümüzdeki maçtır. Bizim için en büyük motivasyon Dinamo Bükreş maçında alınan galibiyet olacaktır. Önce Fenerbahçe maçını düşünürsek, Dinamo Bükreş maçında alınacak olası bir yenilgi moralleri bozacaktır. Bunu da istemeyiz'' dedi.

Rijkaard, 3 gol yediklerini, ancak 4 de gol attıklarını vurgulayarak, ''Rakibimizden daha çok gol attık. Bu, atağı iyi yaptığımızı gösterir. Eksiklerimizi gidereceğiz ama hep böyle olsun isteriz. Yediğimizden fazla attığımızda sorun olmaz'' dedi.

Oyun organizasyonumuzda ilerleme göstermeleri durumunda herşeyin daha iyi olacağını dile getiren Rijkaard, ''Burada en önemli şey, topu yitirdiğimizde hemen pozisyonumuzu almak ve topun arkasına geçmek. Bunu oyuncularımıza söylüyoruz, söylemeyi de sürdüreceğiz'' diye konuştu.

Hollandalı çalıştırıcı, Ayhan'ın topu kaptırıp 2. golü yemeleri konusunda ise, ''Bu futbol, hatalar olacaktır. Rakibiniz kaliteliyse bu hataları değerlendirebiliyor'' derken, özellikle ilk yarıda oynadığı iyi futbol nedeniyle Ayhan'a teşekkür etti.

BROOSS: YENİLGİYİ HAKETMEDİK
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Bross da maçta ilk 20-25 dakikalık bölümün Galatasaray'ın kontrolünde olduğunu belirterek, ''Ama geri kalan tüm dakikalarda maç bizim kontrolümüzdeydi ve bu sonucu haketmedik'' dedi.

Maçın iki dönüm noktası olduğunu vurgulayan Belçikalı teknik adam, ''Serkan'ın kaçırdığı pozisyon ve Serkan'a yapılan penaltı maçın dönüm noktalarıydı. Bunlar başka türlü gelişseydi, şu anda bambaşka şeyler konuşuyor olurduk. Maçta pişmanlık duyduğumuz, 'Keşke şöyle yapsaydık' dediğimiz birşey yok ama ilk yarıda top bizdeyken yeterince cesur değildik. Bunu ikinci yarıda o kadar iyi yaptık ki Galatasaray panik yaptı, ama böyle sonuç oldu'' diye konuştu.

''Keita'ya neden önlem alamadınız?'' biçimindeki bir soruyu Broos, ''Çok kaliteli oyuncular bunlar. Bugün farkı ortaya çıkaran da Keita'nın kalitesiydi'' diye yanıtladı.