Rijkaard: Hedefimiz Hamburg'da final

Galatasaray teknik direktörü Frank Rijkaard, Dinamo Bükreş maçı sonrası yaptığı açıklamada hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamak olduğunu söyledi.

05.11.2009 - 23:17

Rijkaard: Hedefimiz Hamburg'da final

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, gruptan çıkmak için önemli bir maçı kazandıklarını belirterek, ''Hedefimiz, başkanımız Adnan Polat'ın dediği gibi UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamak'' dedi.

Hollandalı çalıştırıcı, maçtan sonra stat dışında hazırlanan çadırda düzenlediği basın toplantısında, grupta 2 maçlarının daha bulunduğunu vurgulayarak, ''Bu karşılaşmalar gruptan birinci çıkmak için önemli ama bizim de amacımız başkanımızın dediği gibi Hamburg'ta final oynamak'' diye konuştu.

Bu tip umutların ve amaçların olmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Rijkaard, ''Ben her zaman önümüzdeki maçları önemserim. Zaten önünüzdeki maçı alırsanız hedeflerinize ulaşırsınız'' dedi.

''DİNAMO BÜKREŞ'İ KÖTÜ OYUNA ZORLADIK''
Rijkaard, maçta Dinamo Bükreş'in kötü bir oyun sergilediğinin hatırlatılması üzerine, bunun kendilerinin iyi oyunundan kaynaklandığını söyledi.

Maçta iyi oynayarak rakibe izin vermediklerini savunan Rijkaard, rakibin dezavantajının ise seyircisiz oynaması olduğunu kaydetti ve ''Dinamo Bükreş'i kötü oyuna biz zorladık'' diye konuştu.

''ÖNEMLİ BİR ZAFER KAZANDIK''
Rijkaard, maçta iyi bir performans gösterdiklerini belirterek, ''Takım olarak iyi oynadık. Çok önemli bir zafer bizim için. Seyircisiz bir statta oynadık ama futbolcularım kendilerini maça iyi hazırlamışlardı'' dedi.

Maçta sakatlanan Nonda'nın durumunun önemli olmadığını belirten Hollandalı teknik adam, bu oyuncunun maç içinde darbe aldığını, ancak kısa sürede takıma döneceğine inandığını vurguladı.

Oyuncu değişikliklerini geç yapmasıyla ilgili bir soruyu ise Rijkaard, ''Takım kondisyon olarak üst düzeydi, iyi de performans gösteriyordu. Fazla risk almadık ve skor garantilendikten sonra değişiklikleri yaptık'' diye yanıtladı.

Son 2 maçta gol yenilmemesiyle ilgili olarak da Rijkaard, ''Bunu takım savunmasına bağlamak gerektiğini, orta alanın gösterdiği performans önemli ama genel olarak takım olarak iyi oynuyoruz'' dedi.

Galatasaray, Diyarbakırspor maçının hazırlıklarını, yarın sabah basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla sürdürecek.

TALNAR: FUTBOLCULARIM PİKNİKTE GİBİYDİ
Dinamo Bükreş Teknik Direktörü Cornel Talnar ise farklı skorlu yenilgi nedeniyle oyuncularına sert tepki gösterdi.

Tarnal, oyuncularına adeta ateş püskürerek, ''Maçta özellikle ilk yarıda oyuncularım piknikte gibiydi. Gösterdikleri performansa hala anlam veremiyorum. Onlar Dinamo Bükreş'in renkleri için mücadele etmediler. Hele Galatasaray gibi büyük bir takıma karşı kendilerini çok daha fazla göstermelilerdi'' diye konuştu.

Galatasaray'ın kendilerinden daha büyük bir takım olduğunu ifade eden Tarnal, rakiplerinin haklı bir galibiyet aldığını söyledi.

Tanar, yenilgiyi kaleci Dolha'nın kötü performansına da bağlayarak, Dolha'nın, yediği hatalı gollerle takımı adeta yıktığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...