Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard bu galibiyetin kendileri için önemli bir kazanım olduğunu bildirdi.

Diyarbakırspor'un maçta çok iyi bir oyun sergilediğini belirten Rijkaard ''Diyarbakırspor öne geçti. Bizim uyanmamız ve yeniden oyuna dönmemiz gerekiyordu. Maçın ilk 25 dakikasından sonra rakipte yorgunluklar başladı ve biz geçen her dakika büyüdük oyunun kontrolünü elimize geçirdik, sonuçta da galip geldik. İkinci yarı için takımımı kutlamak istiyorum. 10 kişi kaldıktan sonra daha fazla koştuk. Bu tür galibiyetler şampiyonluk yolunda çok önemlidir. Galip geldiğimiz için mutluyum. İçeride ve dışarıda oynadığınız maçlar farklı olabiliyor. Özellikle bugün alınan galibiyet çok önemli. Şampiyonluk yolunda ilerliyoruz. Bizim için zor bir maç oldu ve rakibimizden daha fazla gol pozisyonu bulduk, bunları da değerlendirdik. Diyarbakırspor'un oyun anlayışı çok farklı, 5'li savunmayla oynuyorlar. Bu yüzden de maç zordu. Taraftarlar Diyarbakırspor'u çok iyi destekledi. Dün gece odamdayken kimi taraftarların takım lehine şarkı söylemesi çok güzeldi. Taraftarlara zevk verdiğimizi düşünüyorum. Bu maçı oynadığımızdan dolayı çok mutluyum. Umarım bu kent gittikçe güzelleşecek diğer kentler gibi'' ifadelerini kullandı.

Sabri, Diyarbakırspor ile ilgili söylentiler ve açıklamalarla ilgili motivasyonlarını hiç bozmadıklarını, çünkü her halukarda buraya geleceklerini kaydetti.

Güzel bir maç olduğunu vurgulayan Sabri, ''Her iki takım da çok iyi oynadı. Diyarbakırspor galibiyet golünü de yakaladı. Daha sonra kendimizi toparlayarak goller attık ve galip geldik. Tatil döneminde hatalarımı değerlendirdim. Bunlar bana olumlu yansıdı. Diyarbakırspor'a yapılan kötü tezahüratları kınıyorum. Diyarbakırspor Türkiye'nin bir takımıdır, bölücü örgütün takımı değil'' diye konuştu.

GÜLLÜ: 'DİYARBAKIR İYİ YOLDA'

Diyarbakırspor Antrenörü Abdullah Güllü ise Diyarbakırspor'un iyi yolda olduğunu söyledi.

Abdullah Güllü, hafta içinde, tüm çalışmalarını Galatasaray maçını kazanmak için yaptıklarını, Galatasaray'ın artı ve eksilerini etüt ettiklerini bildirdi.

Maçta elde ettikleri fırsatlardan birini gole çevirdiklerini ifade eden Güllü, ''Puan ya da puanlar almak istiyorduk ama olmadı. Diyarbakırspor iyi yolda. Diyarbakırspor istenilen yere gelecektir. Ziya hocanın olmaması takımı etkiledi. Futbolcular Ziya hocanın gözüne baktığında bile ne dediğini anlıyorlar'' diye konuştu.

Güllü, taraftarların stadı doldurmasını istediklerini, doldurmamalarının nedenlerinin araştırıldığını sözlerine ekledi.

Futbolculardan Mendoza da galip gelme fırsatları yakaladıklarını belirterek, ''Ama ikinci yarıda konsantremiz bozuldu. Bundan sonra seri galibiyetlerimiz olacak. Takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizim yerimiz burası değil'' dedi.