Rijkaard: Kadroyu bozmama kararı aldık

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, "İyi sonuçlar kazandığınız zamanlarda kadroyu bozmuyorsunuz. Biz de son dönemde aldığımız sonuçlar nedeniyle kadroyu bozmama kararı aldık'' dedi.

Haberler 11.11.2009 - 01:00

Rijkaard: Kadroyu bozmama kararı aldık

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, geride kalan önemli maçlarda takım olarak iyi performans gösterdiklerini, bu yüzden kadroyu bozmadıklarını söyledi.

Galatasaray TV'de yayınlanan ''Rijkaard'la Soru-Cevap'' programında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Frank Rijkaard, Sivasspor ve Dinamo Bükreş maçlarında takım olarak çok iyi performans gösterdiklerini belirterek, ''Biz de bu uyumu bozmak istemedik ve Diyarbakırspor maçında değişiklik yapmadık. Tabii ki rotasyon çok önemli, herkese forma şansı veriyorsunuz ve tüm futbolcular takım için ne denli önemli olduklarını anlıyorlar. Ama kimi zaman da aynı kadroyla devam edebiliyorsunuz, iyi sonuçlar kazandığınız zamanlarda kadroyu bozmuyorsunuz. Biz de son dönemde aldığımız sonuçlar nedeniyle kadroyu bozmama kararı aldık'' diye konuştu.

Özellikle savunmada iyi işler yaptıklarını savunan Hollandalı teknik adam, ''Takım olarak pres yaptık. Dinamo Bükreş maçında orta alanımızın yaptığı olumlu presten ötürü savunmamızın da kendine güveni geldi ve savunma bloğunu daha ön tarafta kurabildik. Bu nedenle Dinamo Bükreş'in yarı alanında birçok top çalma olanağı bulduk ve bu takımımız adına çok önemliydi. Orta alan ve forvetin yaptığı presten ötürü savunma olumlu sinyaller alır ve o mevkide oynayan oyuncular kendini daha iyi hisseder, savunma bloğunu önde kurar. Son maçlarda bunu gerçekten çok iyi yapıyoruz. Çünkü savunma, orta alan ve forvetin baskı yaptığını görmezse biraz daha geri çekilir, kendini güvende hissetmek için daha geride oynar, oyunu orada kabul eder. Ama bu bizim oyun mantalitemize kesinlikle aykırı, biz sürekli ileride oynamak istiyoruz. Son maçlarda bu isteğimizi gerçekleştirmeye başladık.'' diye konuştu

'NONDA, MÜKEMMEL BİR BİTİRİCİ'
Baros ve Nonda'yı bir soru üzerine kıyaslayan Rijkaard, ''İkisi de farklı karakterde oyuncular. Milan Baros patlayıcı özellikleri daha fazla olan, savunmanın arkasına koşular yapan ve topla yerden oynamayı seven bir futbolcu. Nonda, mükemmel bir bitirici, özellikle topu saklaması, arkadaşlarını rahatlatması onun, oyunu yönlendirebilmesi bizim için çok önemli. Onun da göstermiş olduğu performanstan çok mutluyum. Hepimizin bildiği gibi çok önemli sakatlıklardan çıktı ve onun böyle iyi bir performans sergiliyor olması takdire şayan bir olay. Bildiğiniz gibi bundan önce de ihtiyacımız olduğu zaman oyuna girip, çok önemli işler yapmıştı'' dedi.

'BARIŞ'I OYUNDAN ALACAKTIK, KIRMIZI KART GÖRDÜ'
Rijkaard, Diyarbakırspor maçında Barış'a yapılan bir faulü hakemin göremediğini ve bir sarı kartın orada çıktığını anlatarak, ''Devre arasında bu tip tartışmalardan uzak durmasını söyledik. İlerleyen dakikalarda kendisini çıkaracaktık. İkinci yarıda söylediklerimize tamamıyla uydu. İkili tartışmalardan uzak durdu. Ama 2. sarı kart pozisyonunda refleks olarak elini kaldırdı ve topa vurdu. Bu yüzden biraz şanssızdı. Tam onu değiştirecektik ki kart olayı yaşandı'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...